Сім’ї українських політв’язнів закликали Макрона натиснути на Путіна Рекомендовані

Понеділок, 29 травня 2017 08:38 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

У Версалі в понеділок, 29 травня, відбудеться зустріч президента Франції Еммануеля Макрона та президента Росії Володимира Путіна. Офіційним приводом для зустрічі глав двох держав стало запрошення Макрона Путіну відвідати виставку Ермітажу у Версалі. 

У Кремлі сподіваються на обговорення президентами обох країн стану двосторонніх політичних та торговельних відносин, зазначив помічник Путіна Юрій Ушаков, повідомляє інформагенція «Інтерфакс». У Москві незадоволені, приміром, тим, що за останні три роки товарообіг між двома країнами скоротився приблизно на половину.

Важливою темою розмови президентів, за словами Ушакова, стане також ситуація в Україні та песрепективи функціонування «нормандського формату». 

Разом з тим, напередодні запланованої зустрічі президентів Франції і Росії, сім’ї українських політв’язнів, яких утримує Москва, звернулися з проханням до Емманюеля Макрона, щоб вимагав від Путіна їхнього звільнення.

Окрім членів родин свої підписи під листом поставили також українські діячі громадських організацій і правозахисники. У посланні до президента Франції названо прізвища осіб репресованих на анексованому Росією Кримі та українців, які перебувають в російських арештах і тюрмах. Це, зокрема, Олег Сенцов, Олександр Кольченко та інші.

Автори листа зазначили, що на Кримському півострові панує атмосфера терору і жаху, яка характерна для російського авторитарного правління, що застосовує репресії і дискримінацію по відношенню до людей, які виступають проти російської окупації.

«Ми звертаємося до Вас, пане президенте, передати Владіміру Путіну наші вимоги про звільнення всіх політичних заручників Кремля (...) і посилити санкції проти Росії (...)», - написали автори листа до президента Макрона.

Нагадаємо, у французькій столиці активісти вийшли на акцію, щоб продемонструвати своє ставлення до приїзду президента Росії Володимира Путіна до Франції.

Останнє редагування Понеділок, 29 травня 2017 08:56