Спека у Парижі. Напекло? Путін намагається привласнити Анну Ярославну. У АП відповіли. Рекомендовані

Вівторок, 30 травня 2017 05:35 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

29 травня 2017 року російський президент під час свого візиту до Франції з нагоди відкриття виставки, присвяченій 300-річчю відвідин Петром І Франції, забув, як називається столиця Росії та назвав Анну Ярославну, княжну Київську "російською".

Вочевидь, у Владіміра Путіна були цікаві вчителі з історії, які вочевидь переплутали свою професію і замість історії викладали  фантазії на тему пропаганди.

Під час прес-конференції В.Путін заявив: "Освічена французька публіка знає про "русскую" Анну - королеву Франції; молодша дочка нашого великого князя Ярослава Мудрого була дружиною Генріха I і внесла істотний внесок в розвиток Франції, будучи однією із засновниць як мінімум двох європейських династій - Бурбонів і Валуа, - одна з яких до сих пір править в Іспанії".

Ця заява викликала шалену хвилю обурення в соціальних мережах.

В Адміністрації Президента України також відреагували. Заступник голови АП Дмитро Шимків заявив, що президент РФ Володимир Путін "намагався ввести в оману", назвавши Анну Ярославну руською.

Про це він написав на сторінці в Facebook.

"Мої дорогі французькі друзі, президент Росії Путін намагався ввести вас в оману сьогодні - Анна Київська, королева Франції, з Києва, не з Москви (на той час Москва навіть не існувала)", - заявив він.

Дмитро Шимків повідомив, що саме українська громада у Франції шанує пам'ять Анни в Санлісі, де вона заснувала монастир

 "До речі, знамените Реймське Євангеліє, яке використовувалося під час коронацій французьких королів, спочатку було власною книгою Анни з відомої бібліотеки Ярослава Мудрого, її батька - великого князя Київського", - зазначив він.

Шимків додав, що потрібно звернути увагу на знак Ярослава Мудрого - тризуб.

"Вам потрібні ще інші докази походження Анни Київської?" - підкреслив він.

Останнє редагування Вівторок, 30 травня 2017 08:18