РФ винесла вирок екс-директору Бібліотеки української літератури

Вівторок, 06 червня 2017 07:09 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

5 червня 2017 року у Москві закінчився суд над колишнім директором Бібліотеки української літератури Наталією Шаріною.

 

Міщанський суд Москви визнав винною в екстремізмі і розтраті екс-директора Бібліотеки української літератури Наталію Шаріну, - повідомила агенція Інтерфакс.

"Шаріна вчинила дії, спрямовані на розпалювання національної ненависті і ворожнечі, а також приниження людської гідності. Шаріна зробила розтрату грошових коштів в корисливих цілях", - йдеться у вироку судді Олени Гудовшніковой.

Крім того, Шаріній призначено покарання у вигляді випробувального строку на чотири роки.

Позов потерпілої сторони - Бібліотеки української літератури - буде розглянуто окремо.

Сама Шаріна заявила, що вирок їй не зрозумілий. "Мені він не зрозумілий. Розпалювання ненависті - це які це дії? Які дії я провела? Жоден свідок цього не підтвердив, немає жодного доказу. Книги не визнані екстремістськими", - сказала вона.

Російська служба ВВС повідомляє, що прокурор Людмила Баландіна просила суд засудити 59-річну Шаріну до п'яти років ув'язнення умовно в зв'язку з тим, що вона притягується до кримінальної відповідальності вперше, а також з огляду на її вік.

Крім того, держобвинувач просила заборонити Шаріній обіймати посади, пов'язані з суспільно-політичною діяльністю, строком на три роки.

Захист Шаріної просив повністю виправдати її за всіма епізодами.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вважає обвинувальний вирок колишньому директору Бібліотеки української літератури в Москві Наталії Шариной політичним і не має відношення до правосуддя. Про це йдеться в заяві на сайті організації.

"Вирок Шариной за" екстремістські книги "- крайня ступінь нехтування принципом верховенства права. Він підкреслює проломи в незалежності російської судової влади", - сказано в заяві.

Правозахисники називають звинувачення необгрунтованими, політично мотивованими і вважають Шаріна жертвою судового свавілля.

Заступник директора Amnesty International по Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв заявив, що Шаріна не треба було переслідувати в судовому порядку, а тим більше - засуджувати.

"Прокуратура скористалася антиукраїнської атмосферою, яка зараз панує в Росії. Суд відкинув ключові докази захисту, в тому числі показання, що поліцейські самі підклали заборонені книги в бібліотеку", - зазначив Кривошеєв.

Останнє редагування Вівторок, 06 червня 2017 07:38