Версія для друку

Прояви російської гібридної війни у Німеччині: як Посол України бореться з порушниками Рекомендовані

Понеділок, 07 серпня 2017 11:27 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Український Посол у Берліні Андрій Мельник затято бореться за інтереси України у Німеччині, де зараз рогорівся справжній Sccotergate. Попри неодноразові попередження та спроби перешкодити незаконному перетину українського кордону поїздці до Криму представників німецького гурту Scooter,  необачні музиканти таки відвідали окупований Росією півострів. Панові Послу вдалося привернути увагу медійників і завирував справжній медійний скандал. Вочевидь, коли запахло смаленим, у бій включилися німецькі радикальні політики, традиційно підтримувані Кремлем. Заступник керівника Вільної демократичної партії Німеччини Вольфганг Кубікі почав погрожувати оголошенням Посла України у Німеччині персоною нон грата. Події тривають. Подробиці нижче.

Деталями зі "Стожаарами" поділилися пані Світлана Мельник, дружина Пана Посла:

"Попри всі намагання посла особисто по-доброму, дипломатично відмовити музикантів від авантюрного кроку, Ейч Пі Бакскстер & Co. 3 серпня ц.р. таки прибули нелегально до Криму і виступили у Балаклаві.

Ще напередодні концерту було оперативно підключено вітчизняну прокуратуру, яка 4 серпня відкрила кримінальне провадження за статтею 332-1 ККУ, (її порушення передбачає до 8 років в'язниці).

Сьогодні вийшло інтерв'ю посла найпотужнішому видавничому дому Німеччини - Медіа-групі FUNKE.

Щоденно її 12 впливових регіональних газет читають понад 4 млн. німців (насамперед, Berliner Morgenpost у Берліні, Hamburger Abendblatt у Гамбургу, WAZ Westdeutsche Allgemeine Zeitung в Ессені, Thüringer Allgemeine в Ерфурті та ін.).

Головні месиджі:

1) вояж "Скутера" до Криму, попри наші застереження, - це не лише скандал, а реальний злочин із тяжкими правовими наслідками

2) українською прокуратурою відкрито кримінальну справу, в рамках якої будуть направлені запити про правову допомогу до німецьких правоохоронних органів ФРН, зокрема щодо проведення слідчих дій, передусім допитів на території ФРН;

3) посол поставив публічно під сумнів здатність соліста "Скутера" як такого, що свідомо порушує закони іншої держави, залишатися членом жюрі найпопулярнішого кастинг-шоу Німеччини - Deutschland sucht den Superstar (DSDS). Відповідне звернення було направлено керівництву телеканалу RTL, який організовує цей теле-конкурс.

Тож сумніваємося, що "Скутер" зберігатиме такий же веселий настрій, як під час концерту у Криму, після повернення додому.

Вже сьогодні можна достеменно говорити про те, що його вчорашні викрики кільком тисячам фанів у Балаклаві "Spasiba Krim" вже обернулися для нього "Прощавай назавжди" чи "Nie wieder in der Ukraine" з боку мільйонів українців", - розказала Світалана Мельник на своїй сторіцці у facebook.

 

Однак сьогодні історія отримала неочікуване продовження:

"Заступник керівника Вільної демократичної партії Німеччини (її рейтинг- бл. 8 %) Вольфганг Кубікі почав погрожувати оголошенням персоною нон грата!!!

За що саме? За те, що посол поставив під питання можливість залишатися фронтмену "Скутера" - Ейч Пі Бакстеру як порушнику законів іншої держави - членом жюрі найпопулярнішого кастинг-шоу країни - "Німеччина шукає супер-талант" (DSDS).

Тобто, іншими словами, за те, що якийсь там посол наважується публічно, законними демократичними засобами, відстоювати інтереси України!

Однак, чомусь видається, що така гіпер-емоційна реакція В.Кубікі була зумовлена згаданою постановкою питання лише формально.

Річ у тім, що насправді масштабний медійний наступ України на порушника вітчизняних законів співпав у часі з інтерв'ю глави ВДП Крістіана Лінднера, яке з'явилося одночасно з коментарем посла щодо кримської афери скутера на шпальтах цих же впливових німецьких газет видавничого дому Funke.

Саме в останньому лідер німецьких лібералів виступив із досить дивною, м'яко кажучи, ініціативою нового курсу щодо росії, зокрема "винесенння за дужки" проблеми Криму (слід зазначити, що ця ідея була піддана нищівній критиці з боку більшості ЗМІ ФРН - але це заслуговує окремого посту).

Так от, виявляється, що розтиражоване по всій Німеччині інтерв'ю посла про злочинний вояж скутера до Криму не лише добряче зіпсувало настрій самому товаришу Бакстеру і Со., а й повністю перемішало карти і стало кісткою в горлі керівництву ВДП.

Остання, як виглядає, вирішило собі прозондувати грунт для розширення кола своїх виборців 24 вересня за рахунок проросійськи налаштованих німців (а таких за опитуваннями, не мало і не багато - понад 20%).

Адже що вийшо: на одній газетній сторінці містився такий собі із натяком на креатив заклик до т.зв. "прагматизму" у відносинах з путіним ("якому треба дати зберегти обличчя(!)"), а навпроти - залізобетонна позиція України щодо найсуворішого покарання нелегального шукача пригод бакстера до анексованого Криму.

Прикметно, що переважна більшість коментарів - до речі, здебільшого саме з боку членів і прихильників ВДП - під fb-постом Кубікі навряд чи порадували віце-шефа лібералів (раджу перечитати). Їх лейтмотив - повне розчарування такою лицемірною позицією, багато хто прямо пише про те, що після таких одкровень точно не буде голосувати за партію.

Ну що ж: як кажуть, приємного мало, але очевидно, що кримське питання volens nolens перетворюється на камінь спотикання у парламентських перегонах.

Але ми це переживемо і не дозволимо, щоб будь-хто одержував виборчі дивіденти за рахунок національних інтересів України!"