Польща планує спростити умови працевлаштування для лікарів з України Рекомендовані

Субота, 21 жовтня 2017 20:25 Автор  Орест Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Польща планує спростити умови працевлаштування для лікарів з України Польща планує спростити умови працевлаштування для лікарів з України

Уряд Польщі планує спростити можливості працевлаштування для лікарів з України для того, щоб подолати нестачу медпрацівників в польських лікарнях

Про це повідомляє англомовна служба Польського радіо.

"Ми розглядаємо можливість застосувати німецький підхід до надання іноземним лікарям ліцензій, щоб вони могли практикувати на визначеному робочому місці", - повідомила речниця Міністерства охорони зборов’я Польщі Мілена Заславська.

Як зазначається, наразі медики з інших країн, окрім ЄС, мають підтвердити диплом в Польщі, закрити різницю в освіті та здати іспити на знання медичної термінології польською мовою, а також на право на роботу в Польщі, йдеться у повідомленні. Саме ці вимоги й планує спростити уряд.

В самій Польщі лікарі незадоволені рівнем оплати їхньої праці. Після трьохтижневої акції протесту молодих лікарів, 19 жовтня уряд Польщі оголосив значне збільшення витрат на охорону здоров’я.

Під час акції протесту декілька десятків молодих лікарів розпочали голодування в дитячій лікарні в Варшаві. Згодом до них приєднались протестувальники в Щецин та Лодзі. Вони вимагають збільшення бюджету охорони здоров’я до 6,8% ВВП до 2021 року з теперішніх 4,7%.

На теперішній час Польща найбільше потребує фахівців хірургії, анестезіології, кардіології, терапії, гінекології, урології, стоматології, онкології, а також сімейних лікарів (педіатрів) та медичних сестер.
 
Середньомісячні заробітні плати лікарів у різних воєводствах Польщі різні, але мають розміри в межах 12700 PLN – 8900 PLN; заробітні плати медичних сестер, відповідно, 8700 PLN – 6600 PLN (1 долар – 3,7 PLN, 1 євро – 4,1PLN).
 
Польська система отримання права на лікарську практику значно відрізняється від української. Так, статус практикуючого лікаря польський медик набуває після шести років навчання у медичному вузі; тринадцяти місяців післядипломного стажування; державного іспиту; спеціалізації тривалістю від двох до десяти років. При цьому в ході державного іспиту практична частина передує теоретичній і є вирішальною для подальшої здачі іспиту.