У Польщі планують продавати іноземцям громадянство

Субота, 04 листопада 2017 14:29 Автор  Орест Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Хто зможе купити громадянство Польщі Хто зможе купити громадянство Польщі

Депутат партії Право і справедливість пропонує ввести нову форму польського громадянства. Воно було би тимчасовим, а отримати його могли б іноземці з відповідною сумою готівки.

— Ця ініціатива вже декілька років функціонує в Угорщині і, здається, що Польща стає все більш привабливою державою для громадян інших країн, — сказав в ефірі телеканалу TVN24 Станіслав П’єнта з керівної партії.

— Якщо вдасться знайти інвесторів, які будуть готові інвестувати у польську економіку великі кошти і якщо виявиться, що це гідні довіри люди, то вони зможуть отримати таке тимчасове громадянство, — сказав політик.

Депутат роз’яснив, що польські спецслужби з’ясовували би, чи зацікавлені польським громадянством особи «гідні довіри». Така пропозиція була би відкритою для громадян усіх держав .

— Йдеться про громадян усіх держав світу, якщо це не загрожує безпеці, — наголосив депутат П’єнта.

За його словами, польський уряд «повинен обміркувати» таку можливість.

— Це міг би бути інструмент політичного впливу, інструмент для отримання важливих контактів та нових коштів на інвестиції, — звернув увагу парламентарій.

Однак невідомо, скільки грошей треба би було заплатити за громадянство, а також про які можливі кошти на інвестиції йдеться.

— Не буду зараз робити якихось підрахунків. Це питання до експертів, — відзначив Станіслав П’єнта.

Приклад такої ідеї слід шукати в Угорщині. Її у 2012 році там ввів Віктор Орбан. Громадянство там «продають» за 250 тисяч євро.

За інформацією німецького видання «Tagesschau», програмою скористалися 16 тисяч людей.

Громадянство нині можна також придбати на Кіпрі, в Болгарії, Ірландії, Іспанії та Франції.

А.П./TVN24 BiS, gazeta.pl