У парламенті Канади нагадали про те, що кримські татари – корінне населення Криму, а сам півострів належить Україні Рекомендовані

Вівторок, 12 грудня 2017 18:54 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Борис Вжесневский - депутат парламенту Канади від правлячої Ліберальної партії Борис Вжесневский - депутат парламенту Канади від правлячої Ліберальної партії

Депутат парламенту Канади від правлячої Ліберальної партії Борис Вжесневский заявив про те, що світу необхідно пам'ятати, що саме кримські татари є корінним населенням Криму, а сам півострів належить Україні. Про це сказав під час виступу перед парламентарями.

Про це повідомляє Укрінформ.

"В той час, як ми шануємо сторіччя першого Курултаю кримськотатарського, слід ще раз підтвердити, що кримські татари є корінним народом Криму, а сам Крим це Україна", - сказав Вжесневский.

Він також нагадав про трагічну історію кримськотатарського народу, проти якого радянським режимом було вчинено етноцид шляхом масової депортації.

"Прикро, але історія, схоже, повторює себе. Після російського військового вторгнення і незаконної окупації кримські татари знову стикаються з зникненнями, вбивствами своїх провідників, вигнанням і груповими утисками та переслідуваннями ", - підсумував депутат.

Нагадаємо, що перший Курултай проходив у 1918 році в Бахчисараї, другий - через 74 роки, вже у незалежній Україні у 1992 році. З початком окупації Росією українського Криму і посиленням репресій стосовно корінного населення півострова, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров оголосив про введення надзвичайного стану в діяльності Меджлісу в умовах окупації. Також надзвичайний режим перейшов і Курултай. При цьому рішення, прийняте особливою нарадою, оприлюднюються для голів Меджлісу і обов'язкові для виконання делегатами Курултаю, членами Меджлісу, членами органів, обраних Курултаєм, регіональними і місцевими Меджлісами.