Польща хоче, щоб США спрямували санкції проти "Північого потоку-2" оскільки він підриває енергетичну безпеку Європи Рекомендовані

Понеділок, 29 січня 2018 10:13 Автор  Орест Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
"Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому" "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому"

"Ми хочемо, щоб будівництво газопроводу "Північний потік-2" охоплювалося режимом санкцій закону США від 2 серпня 2017 року, у якому мова йде, в тому числі, про санкції проти Росії", - сказав польський прем’єр.

Про це у інтерв’ю Dziennik Gazeta Prawna заявив прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький.

"Попереднє тлумачення цього документа Державним департаментом США було для нас неоднозначним і незадовільним. Це дуже важливий момент для нас в наших переговорах зі Сполученими Штатами. І мова йде не тільки про нашу енергетичну безпеку, але й про безпеку всього регіону", - додав глава польського уряду.

Раніше, Державний секретар США Рекс Тіллерсон, перебуваючи цими вихідними у Варшаві, заявив, що проект "Північний потік-2" підриває енергетичну безпеку Європи.

Нагадаємо, проект "Північний потік-2"  передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.

nord stream 1

Супротивники проекту - у тому числі Польща, країни Балтії та Данія - стверджують, що "Північний потік-2" збільшить залежність ЄС від "Газпрому", який вже постачає близько третини об’ємів газу до ЄС.