Дуда таки підписав закон про бандеризм: від тепер за незгоду із офіційною версією історії у Польщі можна отримати до 3 років ув'язнення. Рекомендовані

Вівторок, 06 лютого 2018 12:00 Автор  Орест Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Президент Польщі підписав контраверсійний закон про IPN

Під час прес-конференції в президентському палаці президент Польщі Анджей Дуда звернувся до громадськості щодо змін до цього закону.

Дуда підписав зімни до закону, однак наголосив, що відправить його на розгляд Конституційного Трибуналу. Конституційному суду належить більш чітко визначити, які саме діяння підпадають під дію закону, за які будуть карати адміністративно штрафом, а які дії передбачають кримінальне переслідування та перспективу ув'язнення до 3 років. 

Президент Польщі також зазначив, що питання цих змін виникло не сьогодні. Власне, за його словами, вже кілька років велася дискусія навколо цих положень, а також обговорення з представниками інших держав, зокрема Ізраїлю.

Як повідомлялося раніше, 26 січня Сейм Польщі ухвалив запропонований рухом Kukiz'15 законопроект про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології".

В свою чергу, МЗС України заявило про свою глибоку стурбованість ухваленням цього законопроекту. Із різкою критикою законопроекту виступили ізраїльські дипломати й політики.

Останнє редагування Вівторок, 06 лютого 2018 12:33