Версія для друку

У Польщі демонтують пам’ятник комуністичному генералу, вбивство якого вояками УПА стало формальним приводом для початку операції "Вісла". Рекомендовані

Середа, 21 лютого 2018 10:35 Автор  Орест Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
 загибель Сверчевського у бою з УПА спровокувала уряд комуністичної Польщі до депортації всіх українців на так звані повернені землі на півночі й заході країни, тобто до проведення операції "Вісла". загибель Сверчевського у бою з УПА спровокувала уряд комуністичної Польщі до депортації всіх українців на так звані повернені землі на півночі й заході країни, тобто до проведення операції "Вісла".

21 лютого, якщо будуть відповідні погодні умови, то планується почати роботи, пов'язані зі знесенням пам'ятника генералу. Дозвіл на його демонтаж видала місцева влада. Демонтаж обійдеться полякам у 52 тисячі злотих.

 Про це повідомляє сайт "PodkarpackaHistoria".

У Польщі розпочнуть демонтаж пам'ятника польському комуністичному генералу Каролю Сверчевському, вбивство якого вояками УПА стало формальним приводом для початку операції "Вісла".

Пам'ятник розроблений Францішком Стринкевічем і встановлений у 1962 році на місці де загинув Сверчевський (тодішній заступник міністра оборони – Ред.) у Яблонках під Балігродом.

В комуністичні часи пам'ятник був обов'язковим місцем зупинки туристичних груп, тут проводились різного роду заходи і мітинги.

Після 1989 року постало питання про демонтаж пам'ятника, як символу комунізму. У той же час, було багато захисників пам'ятника, які вважали, що Сверчевський є символом боротьби проти УПА, а сам монумент є однією з найбільш визначних пам'яток Бескидів.

Протягом декількох років, в річницю смерті "Вальтера" (псевдонім Сверчевського – Ред.), тут організовували заходи представники Союзу демократичних лівих сил. У 2013 році навіть відбулося зіткнення між прихильниками пам'ятника та його супротивниками.

Існування пам'ятника на думку Інституту національної пам'яті Польщі суперечить принципам поваги до національної пам'яті, а також положенням ст. 156 Кримінального кодексу, що забороняє глорифікацію тоталітарних режимів.

Зазначимо, що загибель Сверчевського у бою з УПА спровокувала уряд комуністичної Польщі до депортації всіх українців на так звані повернені землі на півночі й заході країни, тобто до проведення операції "Вісла".