НАЙБІЛЬШЕ НАТХНЕННЯ – ТО Є РІДНА ЗЕМЛЯ Рекомендовані

Понеділок, 23 вересня 2013 07:08 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Пан Іван Кушнір – один із гостей фестивалю української культури у Словенії. Він – автор гімну, крім того талановитий поет і просто цікавий співрозмовник. Уроженець Тернопільської області, він знаходить своє натхнення у рідній землі.


За професією Іван – лікар. Але бажання писати виникло на багато раніше, аніж бажання допомагати людям: «Я родом з села Крегульці – батьківщини славетного поета Богдана Лепкого – розповідає Іван. – Він автор величних поезій, знаний у всьому світі. Його творчість була довгий час заборонена, але нею просякнута вся наша земля. Саме його рядки стали епіграфом для моєї першої збірки:
«Колисав мою колиску
Вітер рідного Поділля
І зливав на сонні вії
Степового запах зілля…»
Перебуваючи у Словенії пан Іван не встигає сумувати за рідним краєм: «Тут зовсім схоже на Україну. Все виглядає дуже по-домашньому. До того ж тут наші ж земляки намагалися відтворити частинку рідної землі. І люди такі ж привітні. Тому я зовсім не бачу великої різниці між Словенією та Україною. Хіба що перша більш цивілізована, але все це приходить з часом. Я думаю що ми, українці мусимо брати зі всіх країн найкраще і створювати свою власну країну.»
Поет написав слова гімну для фестивалю «БЕРЕГИНЯ» й це перший досвід у подібному амплуа, але висловлює надію, що не в останній. «Мені дісно хотілося б бути одним з організаторів фестивалю вже словенської культури в Україні. А за господаря я б хотів бачити місто Львів, адже саме це місто є осередком української культури у наші дні. Воно – своєрідний центр Західної України, а більшість переселенців до Словенії походять саме звідти.»
Автор гімну нашого фестивалю неймовірно патріотична людина. Його дуже хвилює той факт, що сьогодні українська молодь мало цікавиться своїм минулим і оригінальною культурою рідної нації. То ж на останок бажає нам:
«Творити, любити рідну землю, оберігати її традиції та образи. І завжди пам’ятати, що ми є українці».
Валерія Котенко
«ЮН-ПРЕС»

Останнє редагування Понеділок, 23 вересня 2013 07:16