В Конгресі США розпочалися Дні України

Середа, 07 березня 2018 07:50 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Дні України у Вашингтоні Дні України у Вашингтоні Фото- Укрінформ

6 березня у Конгресі США розпочалися Дні України. Вони спрямовані на просування українського порядку денного серед американських структур законодавчої та виконавчої влади, а також в експертному товаристві.

Упродовж двох днів проходитиме низка зустрічей, виступів, конференцій та інших заходів, повідомляють "Стожари" з посиланням на агенцію Укрінформ.

"Мета Українських днів полягає в тому, щоб зібрати нашу громаду по різних регіонах і містах, провести їх зустрічі з конгресменами й сенаторами, щоб подальша підтримка України в Конгресі залишалася такою самою потужною, якою вона є зараз", - розповів у коментарі агентству президент Українського конгресового комітету Америки (УККА) Андрій Футей.

У цьому зв'язку він наголосив на важливості того, "щоби підтримка в Конгресі й надалі була двопартійною" і дозволила би зберегти вплив на адміністрацію президента Трампа в цьому питанні. 

"Головне також, щоби питання Криму не було забуте. Крім того, ми говоримо про подальшу допомогу зброєю для України, це дуже важливо, а також про фінансову підтримку військових тренувань та іншої допомоги для українського війська", - підкреслив Футей. 

Він зазначив, що українська громада в США "спонукає американських чиновників частіше приїжджати до Києва".

З метою участі у заходах Українських днів у Конгресі США до американської столиці прибула делегація Верховної Ради України.

Першим заходом у програмі Українських днів у Вашингтоні стало покладання символічних снопів до Монумента пам'яті жертв Голодомору в Україні 1932-33 років, що був відкритий у листопаді 2015 року. Цей пам'ятник став своєрідним символом об'єднання українського та американського народів на тлі історичних подій, пов'язаних із геноцидом Кремля проти українців, а також нинішньої агресії РФ в Україні.

Крім того, програмою заходів передбачені зустрічі в аналітичному центрі США "Атлантична рада", експертно-політичні обговорення у форматі "круглого столу" в Посольстві України у Вашингтоні, брифінги в інших експертних установах, зустрічі в Капітолії, а також заходи біля пам'ятника Тарасові Шевченку у Вашингтоні.

Українські дні в Конгресі США традиційно проходять в американській столиці кілька разів на рік. Активну учать у підготовці та проведенні заходів беруть Український конгресовий комітет Америки й Посольство України в США.