Як Карпа книгу Сенцова Макрону вручала Рекомендовані

П'ятниця, 16 березня 2018 11:57 Автор  Стожари Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Президент Франції Макрон на Паризькому книжковому салоні відмовився підходити до росіян. Поблизу українського стенду йому презентували переклад оповідань Олега Сенцова.

Про йдеться у twitter глави МЗС України Павла Клімкіна.

"Президент Франції Макрон на Паризькому книжковому салоні відмовився підходити до росіян. Поблизу нашого стенду йому презентували переклад оповідань Олега Сенцова. Радий, що стенд відбувся за підтримки МЗС, працюємо далі :) а Олег обов’язково підпише свою книгу отримувачу", - написав Клімкін.

Разом з тим, своїми враженнями поділилася й відома українська письменниця Ірена Карпа. Портал української діаспори "Стожари", подає її у прямій мові:

"Дуже сильно сцикотно мені сьогодні було 2 рази: коли полізла на каблах по слизькій драбині на висоту другого поверху кріпити витинанку (драбина хиталася як дурна, а я думала, де б мені взяти третю руку), і коли давала Макрону книгу оповідань Сенцова в перекладі Iryna Dmytrychyn.

Cалоном пробігла чутка, що президент не піде на стенд до росіян, а піде на наш. Ми йому приберегли там всякого доброго: дерунів, сирника, вареників. А він раз - і пішов по головній алеї, і купа преси, секюріті і роззяв за ним. І ми такі стоїмо з наготовленими книжками і пиріжками (які довелося захищати від роззяв)),і всьо капец. І тут Alexandra Prys така: Карпа, бери Сенцова і пішли. І от ми покралися позаду того всього натовпу паралельно з Макроном. Висока і красива Саша пробивала дорогу, а я метикувала, між якими спинами щілини ширші, щоби втягнути пузо і втиснутися.

Спини стояли щільно. Пробити стіну людей, що наготували смартфони для клацання зірки, дуже нелегко. Коли між нами і дефіле лишалася товщина з трох-чотирьох громадян, стало ясно, що або зараз, або повзти під ногами. І тоді я почала кожному заглядати в очі і казати: "Це український політивязень. Режисер у російській тюрмі. Мені дуже важливо передати його оповідання Макрону". І раптом люди, як це буває тільки в фільмах, починають розступатися: так, ми знаємо, це важливо, ідіть. І я пішла. До кордону секюріті. Дядько-агент-сміт глянув на мої червоні губи, на обкладинку і нічо не сказав. зате дебела тітка секюріті тримала мене міцними руками і казала тверде "ні". Якби я пручалася, вона б і продовжила мене тримати. А так я зробила вигляд, що здаюся, і тітка просунулася далі відтискати бажаючих щось передати чи торкнутися до президента.

І тут він просто переді мною, цей красивий, усміхнений і не дуже більший за мене Емманюель Макрон. "Пане президент, - кажу я. - Це Олег Сенцов, український режисер в російській тюрмі". - "Я знаю! я була на вечорі на його підтримку!" - каже міністерка культури Франсуаз Ніссен. Дякую їй, Макрон тисне мені руку. "А ви хто?" - питає. "Я українська письменниця. З українського посольства... (Да, думаю, звучить абсурдно6 але не для французів - Ромен Гарі був консулом в Америці, може я не сильно на ідіота змахую). "Нам дуже потрібна ваша підтримка у цій справі", кажу.

"Вона у вас є".

І Емманюель Макрон узяв книжку.

"Браво! - казали люди, що пропустили мене. Тобі це вдалося!" А я знову відчула, яз злізаю зі стремянки))
І Тільки на Сашиних фото я побачила ще й Бріджит, прекрасну женщіну, яка мене надихає ))

А взагалі-то це був пост для тих, хто каже, що яка там культурна дипломатія в політичних справах. Бєбєбє)", - Ірена Карпа.

Останнє редагування П'ятниця, 16 березня 2018 12:19