У польському Жешуві планують створити українсько-польський культурний центр

Середа, 28 березня 2018 12:50 Автор  Ольга Мельник
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Український та польський прапори Український та польський прапори

Український Івано-Франківськ та польський Жешув готові об'єднати зусилля заради створення нового українсько-польського культурного центру. Домовленості про початок роботи в цьому напрямку вже досягнуті на рівні адміністрацій обох міст.

Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на Frankivchany.if.ua, ідею створення на теренах Польщі українсько-польського культурного центру більш детально обговорили під час форуму "Європейський Союз – Україна", який нещодавно відбувся в Жешуві. Співпрацю обох міст заради її реалізації погодили міський голова Жешува Тадеуш Ференц і заступник мера Івано-Франківська Богдан Білик.

Зокрема, вже відомо, що саме Жешув виступить бенефіціаром при підготовці проекту створення культурного центру. Крім того, зазначається, що партнерство польської та української сторін попередньо було узгоджене із заступником Міністра закордонних справ України Василем Боднаром. Водночас жодних деталей про орієнтовний термін появи нової установи, вартість її створення і основну місію поки не повідомляється.

Співпраця між Жешувом та Івано-Франківськом може поширитися ще на один проект. Богдан Білик зазначив, що існує вірогідність спільного написання обома містами проекту реставрації франківського палацу Потоцьких. Для того, щоб сподіватися на фінансову підтримку від Польщі, на базі відреставрованого в майбутньому приміщення готові відкрити центр польської культури чи виставкову залу, присвячену польському мистецтву.

У той же час Білик підкреслив, що поки що ситуація з палацом Потоцьких перебуває на стадії обговорення. Пропозицію польській стороні стосовно партнерства при реставрації та подальшого облаштування будівлі запропонують після остаточного затвердження концепції розвитку палацу.

2 коментарі

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається