Замість пам’ятника Грушевському у польському Холмі встановлять монумент польському діячу

Середа, 28 березня 2018 13:21 Автор  Орест
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Фото з урочистостей, що присвячені 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського. Холм. Польща Фото з урочистостей, що присвячені 150-річчю від дня народження Михайла Грушевського. Холм. Польща

У польському Холмі на сквері навпроти православної церкви не будуть встановлювати пам’ятник історику Михайлові Грушевському. Замість цього там спорудять монумент поляку Казімєжу Черніцькому.

Про це йдеться у постанові Міської ради Холма, яку ухвалили 21 березня, передає «Українське товариство» у Facebook.

 

 

Там зазначили, що представники діаспори неодноразово пропонували назвати сквер іменем Михайла Грушевського і встановити там пам’ятник в його честь. Це хотіли зробити, бо саме у Холмі у 1866 році народився український діяч.

Однак цього не буде.

«Спорудження на сквері навпроти православної церкви пам’ятника К. Черніцькому de facto закриє можливість назвати це місце іменем Михайла Грушевського і спорудити там пам’ятник українському історикові та державному діячеві», – пишуть в організації.

Там додали, що напередодні ювілею 150-річчя з дня народження Михайла Грушевського Товариство «вчергове зверталося до властей міста у справі найменування іменем М. Грушевського площі чи вулиці у Холмі». 

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається