Ігор-Андрес Веретка-Казмірчук, парагваєць, який відчуває себе українцем

Середа, 18 квітня 2018 10:55 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Ігор-Андреса Веретка-Казмірчука з Парагваю Ігор-Андреса Веретка-Казмірчука з Парагваю Фото - Радіо Свобода

Продовжуємо ділитися історіями іноземців, які вивчили українську мову та плекають її. Сьогодні історія Ігор-Андреса Веретка-Казмірчука з Парагваю, який все більше вважає себе українцем.

"Я громадянин Парагваю. Моя рідна мова – іспанська, хоча я маю українські корені: мої дідусь та бабуся спілкувались українською, але я не завжди розумів, що вони хотіли сказати. Коли я вирішив вчитися в Україні і приїхав на Волинь, то володів тільки іспанською, португальською та англійською мовами. Українською міг сказати, наприклад, «добрий ранок», «дякую», «до побачення»,  - розповідають "Стожари" з посиланням на "Радіо Свобода".

Спочатку цю мову я вчив два місяці в Парагваї з учителем, а згодом в Україні мені допомогла це робити викладачка української мови і літератури в семінарії. Уже за шість місяців після переїзду я зміг вільно заговорити українською, а за рік я почав навіть думати нею. Тобто тепер не так, як раніше, що спочатку формулюєш речення іспанською, перекладаєш українською і лише потім озвучуєш, нині я можу одразу формулювати свої думки українською.

Українську мову я б охарактеризував як мелодійну. У цьому вона чимось схожа на іспанську, хоча насправді вони дуже різні. Тобто ніяких паралелей я собі не міг провести під час вивчення, просто ходив з українсько-іспанським словником і запам’ятовував слова. Що було важкого? Мабуть, зрозуміти нюанси використання деяких слів, наприклад, як «іти» і «їхати».

Я живу в Україні уже 7-й рік, і я не маю права вийти на вулицю і говорити з людьми, наприклад, іспанською.

В Україні я повинен говорити українською мовою. І взагалі, чим більше я мешкаю тут, тим більше вважаю себе українцем".

Читайте також: "Якщо я, полька, змогла вивчити українську, то і українцю це має бути легко"

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається