У Канаді пройшла зустріч глав МЗС «Великої сімки»: подробиці

Вівторок, 24 квітня 2018 08:04 Автор  Марта Патика
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

22 квітня у канадському Торонто відбулася історична для України зустріч: вперше країну запросили на засідання міністрів «Великої сімки». На спеціальній сесії за участю глав МЗС G7, присвяченій Україні, обговорювалися питання безпеки і протистояння викликам гібридної агресії Росії, відновлення суверенітету і кордонів української держави.

Глава МЗС Павло Клімкін назвав зустріч дружньою і подякував західним партнерам за ставлення до України, як до частини цивілізованого світу:

«Україну сприймають, як невід’ємну частину вільного світу, загального демократичного простору … Наші партнери по G7 атаку на Україну бачать, як атаку на цей вільний, демократичний світ»

Прямий діалог з Києвом на рівні «Великої сімки» – сприйняття ролі України у питанні загальноєвропейської та світової безпеки. Необхідність єдиної прозахідної позиції на протистояння викликам зовнішньої політики РФ в Східно-європейському регіоні. Результат верховенства Канади у форматі G7. Розповідаємо про деталі зустрічі та її значення для нашої країни.

Підсумки зустрічі

Зустріч глави МЗС Павла Клімкіна з міністрами закордонних справ «Великої сімки» проходила у форматі outreach session. Так звана ознайомча сесія, на якій сторони обговорювали питання безпеки, включаючи сирійську війну, останні хімічні атаки Башара Асада і отруєння Скрипалів у британському Солсбері.

Відносно України – окупацію Криму, війну на Донбасі, перспективи введення миротворчої місії ООН у зону конфлікту. Мета сесії – належне відображення українського питання у переговорах між країнами G7, куди входять Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція і Японія. Також – фіксування єдиної проукраїнської позиції у підсумкових документах зустрічі лідерів «Великої сімки».

Напередодні вильоту української делегації в Канаду МЗС розмістив повідомлення про очікування для України:

«Україна зацікавлена ​​у продовженні постійної підтримки державами «Великої сімки», зокрема у питаннях протидії триваючій російській агресії, поваги суверенітету і територіальної цілісності нашої держави, деокупації Криму, протидії пропаганді і гібридним загрозам, проблематики енергетичної безпеки, санкцій проти РФ, підтримки реформ в Україні»

Також відомо, що Київ планував обговорювати проблему українських політв’язнів, утримуваних в Росії. Зокрема мова про кримського активіста Володимира Балуха.

Захід розпочався з неформального сніданку у резиденції міністра закордонних справ Канади Христі Фріланд.

 

 

Вона особисто приготувала сніданок та приймала колег-міністрів у себе на кухні.

О 9:45 за місцевим часом до учасників зустрічі приєднався Павло Клімкін. Христя Фріланд зустрічала його на ганку та віталася українською.

Неформальний сніданок міністрів тривав півтори години. Основною темою стали відносини між Україною і Росією.

А на зустрічі з представниками української діаспори в Канаді обговорили консолідацію світового співтовариства навколо підтримки України і у протистоянні російській агресії. Міністр закордонних справ Павло Клімкін закликав українську діаспору допомогти у створенні єдиної помісної церкви в Україні.

«Дуже потрібно повернути віруючим єдину помісну церкву, і в цьому необхідна ваша допомога. Ми дуже довго працювали над цим із Вселенським патріархом. Звичайно, вплив на нього і зі США, і з Канади є значним. Хоча ми всі й кажемо, що політика – це політика, а віруючі – це віруючі, але, будьмо чесними, російську церкву використовують в Україні для політичних маніпуляцій», - сказав Клімкін.

Він додав, що єдина помісна церква в Україні має постати «ще за мого покоління».

Відомо, що з лідерами G7 піднімалося питання продовження санкційної кампанії проти Кремля. У Міністерстві закордонних справ Канади зробили заяву від імені усіх учасників зустрічі:

«Міністр Христя Фріланд та глави МЗС G7 знову підтвердили нашу спільну повагу до міжнародного порядку, заснованого на правилах, у тому числі щодо територіальному суверенітету. Санкції, накладені на Росію у зв’язку з її неприйнятними діями в Україні, будуть продовжуватися»

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається