У Празі назвуть міст на честь "українського смолоскипа" Василя Макуха

Четвер, 17 травня 2018 12:18 Автор  Ніна Петриківська Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Міст, який буде названо на честь Василя Макуха Міст, який буде названо на честь Василя Макуха

У столиці Чехії, Празі, новий пішохідний міст через річку Ботіч, яка є притокою Влтави у районі Вршовіце назвуть на честь "українського смолоскипа" Василя Макуха, який спалив себе живцем на знак протесту проти політики радянської влади.

Подробиці "Стожари" дізналися завдяки послу України у Чехії Євгену Перебийносу:

32692538 304717870064434 3061341255662305280 n"Чудова новина. Зусилля посольства та української громади в Чехії дали результат. Міська рада Праги схвалила рішення назвати новий пішохідний міст через річку Ботіч, яка є притокою Влтави, у Празькому районі Вршовіце на честь українського дисидента та борця за свободу Василя Макуха. 5 листопада 1968 року В.Макух здійснив акт самоспалення на Хрещатику у Києві на знак протесту проти окупації Чехословаччини радянськими військами.

Символічно, що Прага прийняла це рішення у рік 50-х роковин Празької весни та трагічних подій серпня 1968 року. Також символічно, що прямо від цього мосту бере свій початок вулиця Українська у Празі.

Віднині чимдалі більше чехів, почувши, що проходять мостом Василя Макуха, дізнаються про цього українського героя, який пожертвував своїм життям заради їхньої свободи.

Дякую всім, хто доклав зусиль заради того, щоб це рішення стало реальністю".

Нагадаємо, що 5 листопада 1968 посеред Хрещатику у самому центрі Києва запалав живий людський смолоскип. У такий страшний спосіб Василь Макух поклав своє життя аби докричатися до світу про злочини комуністичної тоталітарної системи, проти колоніалього  становища України, політики русифікації, агресії СРСР проти Чехословаччини та здійснив акт самоспалення на Хрещатику у Києві.

Докладіше читайте про події тих днів у матеріалі Забутий подвиг.

 

Останнє редагування Четвер, 17 травня 2018 12:34