Скандал навколо заяви віце-маршалка Сейму Польщі стосовно медиків з України

Середа, 13 червня 2018 09:06 Автор  Ольга Мельник Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Скандал навколо заяви віце-маршалка Сейму Польщі стосовно медиків з України Станіслав Тишка

До комісії Сейму Польщі з питань етики депутатів звернулося польське видання OKO.press зі скаргою на віце-маршалка парламенту Станіслава Тишку (члена радикальної партії "Кukiz'15") у зв'язку з його ксенофобською заявою про медичних працівників з України в ефірі одного з польських телеканалів.

Тишка висловив думку, що через працевлаштування начебто менш кваліфікованих медичних працівників з України в польських лікарнях помирає більше людей. Посольство України почало вимагати вибаченьвимагати вибачень від Тишки за "ксенофобську і примітивну спробу перекласти вину на іноземців".

"Віце-спікер Станіслав Тишка, доктор гуманітарних наук, юрист і філософ, мовчить. Незважаючи на неодноразові спроби, нам не вдалося отримати від нього жодних коментарів. Не відповів він і на заяву посольства України", - підкреслюється в скарзі.

Зазначається, що Тишка жодним чином не опублікував доказів своїх звинувачень стосовно медсестер або лікарів з України. Також наводиться заява Міністерства здоров'я Польщі, яке запевняє, що не знає жодного випадку смерті знає жодного випадку смерті пацієнта в результаті медичних помилок української медсестри або відсутнoстi у неї професіоналізму.

"Висловлювання маршала Тишки суперечать істині, і, отже, є порушенням принципу добросовісності, якими повинні керуватися депутати, що виражено в ст. 5 Резолюції Сейму Республіки Польща від 17 липня 1998 року. Безпідставні звинувачення українського медичного персоналу за заподіяння смерті польських пацієнтам, що ще гірше, є порушенням гідності громадян України у Польщі", - йдеться у заяві.

У виданні вимагають терміново зайнятися цим висловлюванням згідно з регламентом Комісії.

"Тим більше, що спікер Тишка, схоже, ігнорує проблему. Не відповідає на наші запитання, спрямовані електронною поштою, Twitter і Facebook. Також представництво в парламенті Kukiz'15 не реагує. За нашою інформацією, спікер Тишка не відповів теж посольству України. Мабуть, не збирається ні вибачатися, ні відмовлятися від своїх слів", - додали журналісти.

За даними польської Ради медсестер і акушерок, на початку 2018 року в країні працювали всього 82 медсестри і 8 акушерок, які походять з України.

Отримати роботу в медичних закладах Польщі за фахом медсестри та інших медичних спеціальностей можливо виключно після отримання офіційного дозволу на виконання такої професії, що у випадку громадян України передбачає підтвердження кваліфікації і, перш за все, нострифікацію диплому про вищу освіту.

Як відомо, у зв'язку з проблемами на ринку праці, Міністерство охорони здоров’я Польщі розглядає можливість спрощення процедури працевлаштування для медичних працівників, які походять з країн поза межами Євросоюзу, зокрема з України.

Останнє редагування Середа, 13 червня 2018 09:21