РФ віднесла представників української діаспори до списку "особливо русофобських" діячів Естонії Рекомендовані

Середа, 20 червня 2018 06:09 Автор  Стожари Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Росія оголосила, що ввела заборону на в'їзд до РФ для низки мешканців Естонії, яких Кремль охарактеризував як "русофобських" і антиросійських.

Так, 6 червня, представник МЗС РФ Артем Кожин, заявив, що опубліковано чорний список естонських "русофобів", яким заборонено в'їзд до Росії. 

"У МЗС Росії був викликаний естонський посол, якого повідомили про закриття в'їзду в нашу країну низці особливо русофобськи налаштованих політичних і громадських діячів Естонії. Підкреслили, що згадане рішення Таллінна свідчить про продовження ним відверто антиросійського курсу, що завдає прямої шкоди двостороннім відносинам", - йдеться у заяві Кожина.

Цікаво, що Кремль до "особливо русофобських" діячів Естонії відніс не тільки відомих політиків, а й представників української діаспори.

До списку потрапили – колишній президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес, голова Вільної партії Андрес Херкель, Хенн Пиллуаас, член Консервативної народної партії Естонії, та інші.

Потрапили до списку й відомі українці Естонії – наприклад, юрист-міжнародник, знаний публіцист, професор Євген Цибуленко та голова Конгресу українців Естонії, Віра Коник.

Поява російського списку "особливо русофобських" політичних та громадських діячів Естонії була в якомусь сенсі очікуваною відповіддю на те, що Естонія в березні заборонила в'їзд 49 громадянам РФ з так званого "списку Магнітського".

Нагадаємо, 29 березня Естонія ввела заборону на в'їзд 49 громадянам Росії зі "списку Магнітського". У лютому Латвія заборонила в'їзд в країну 49 іноземцям, внесеним у так званий "список Магнітського", Литва зробила те саме у січні.

Згідно з основними положеннями документу, в країну забороняють в'їзд іноземцям, пов'язаним з масштабною корупцією, відмиванням грошей або порушеннями прав людини.

"Закон Магнітського" отримав свою назву за ім'ям загиблого в 2009 році в російській в'язниці юриста Сергія Магнітського.

Він розкрив фінансові махінації російських посадових осіб і громадян, в результаті яких було присвоєно 260 млн доларів з грошей платників податків. Магнітський був затриманий, провів 358 днів в ув'язненні і був підданий тортурам, а потім помер у в'язниці.

Останнє редагування Середа, 20 червня 2018 06:51