Греція висилає російських дипломатів за спроби втручання у внутрішні справи країни Рекомендовані

Середа, 11 липня 2018 10:43 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Греція висилає російських дипломатів за спроби втручання у внутрішні справи країни Фото - Kathimerini

Греція висилає двох російських дипломатів, ще двом представникам дипмісії заборонений в'їзд в країну.

Грецьке видання Кathimerini, з посиланням на джерело в дипломатичних колах, розказало, що російські дипломати звинувачуються в протиправних діях, втручанні у внутрішні справи Греції, підкупі грецьких державних чиновників, а також діях, що підривають безпеку країни, - повідомляє портал української діаспори "Стожари" з посиланням на Ukranorama.gr.

На думку автора публікації, цей випадок може привести до напруження відносин між Афінами і Москвою - беручи до уваги той факт, що за останні два роки сторони багато обговорювали проблеми, пов'язані із загальним станом і безпекою в регіоні. Видання також повідомляє, що дипломати намагалися «впливати на Афон, а це є порушенням суверенітету». Крім того, у Греції виникли претензії і до Імператорського православного палестинського суспільства.

Один з висланих дипломатів - співробітник російського посольства Віктор Яковлєв.

У той же час Кathimerini зазначає, що Греція продовжує прагнути до добрих стосунків і співпраці з Росією та сприяння дружбі між народами - відповідно до основних напрямків зовнішньої політики. При цьому, як повідомило джерело видання, останнім часом у внутрішні справи країни втручаються різні кола, які просувають російські інтереси. Йдеться про спроби підкупу чиновників в муніципалітетах, а також спроби завоювати прихильність митрополитів Грецької православної церкви з метою отримання впливу на Афоні.

Грецькі дипломати вказують і на спробу втручання Росії в процес укладення угоди з КЮРМ щодо зміни назви, що негативно впливає на роль Греції на Балканах.

Видання підкреслює, що даний крок має відношення виключно до дій цих чотирьох осіб, а не до загального ставлення Греції до Росії.

Останнє редагування Середа, 11 липня 2018 11:21