ФСБ має інформацію всіх користувачів Facebook Рекомендовані

Середа, 11 липня 2018 11:46 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

Російська інформаційна агенція ТАСС з посиланням на канал CNN, повідомила, що адміністрація Facebook продовжувала надавати компанії Mail.ru Group, яка знаходиться під санкціями у зв'язку з російською агресією в Україні з 2015 року, доступ до даних про користувачів після офіційного припинення такої практики.

Як наголошується в публікації, до 2015 року в Facebook допускалася практика, згідно з якою компанії-розробники додатків для соцмережі могли збирати дані як про їх користувачів, так і про осіб з їх списків друзів. Компанії отримували доступ до імен, дат народження, фотографій і т.д. Відповідно до заяв Facebook, з травня 2015 року практика була припинена. Тим часом, в червні 2018 року газета The New York Times повідомила, що насправді керівництво соцмережі все одно дозволяло деяким компаніям отримувати доступ до вказаних даних.

У число цих компаній, як стверджує телеканал з посиланням на представників Facebook, входила і Mail.ru Group. У публікації наголошується, що російська компанія розробила сотні додатків, зокрема, призначених для застосування в соцмережі. Деякі з них не були доступні широкому загалу. При цьому два додатки від Mail.ru Group протягом двох тижнів нібито зберігали доступ до даних користувачів і їх друзів і після офіційного припинення зазначеної практики.

Віце-президент Facebook з питань співробітництва Іме Арчібонг повідомив CNN, що у керівництва соцмережі немає ніяких підстав вважати, що Mail.ru Group неналежним чином скористалася отриманими даними. Разом з тим він уточнив, що на даний час у Facebook проводиться розслідування, яке стосується і Mail.ru Group поряд з іншими компаніями. Як стверджується в публікації, представники Mail.ru Group повідомили, що співробітники Facebook не зв'язувалися з ними з цього приводу. Представники соцмережі, навпаки, сказали, що такі контакти були, але не уточнили, коли саме.

У публікації наводиться заява заступника голови спецкомітету з розвідки Сенату Конгресу США, демократа Марка Уорнера. "Якщо це вірно, нам потрібно визначити, доступ до яких даних користувачів було надано Mail.ru і як вони могли вчинити з отриманою інформацією", - зазначив він. Парламентарій також виступив з твердженням про наявність зв'язків між керівництвом Mail.ru Group і владою РФ.

Коментуючи ситуацію, в прес-службі Mail.ru Group повідомили ТАСС, що використовували дані користувачів Facebook тільки в комерційних цілях при просуванні своїх продуктів всередині соцмережі. "Як підкреслив представник Facebook, Mail.Ru Group входить в топ-5 найбільших IT-компаній в світі і розвиває велику кількість продуктів на різних платформах. Також він зазначив, що Facebook не знайшов жодних ознак некоректного використання даних з нашого боку, як ми і заявляли ", - відзначили в компанії.

При цьому в Mail.ru Group заявили про готовність "пройти технічний аудит з цього питання, який буде потрібно американським партнерам". "Важливо підкреслити, ми не використовували ніякі призначені для користувача дані з Facebook, крім як в комерційних інтересах при просуванні своїх продуктів всередині цієї соціальної мережі", - резюмували в компанії.

Варто зазначити, що ця інформація викликала обурення політичного істеблішменту США.

Сенатор Майкл Карпентер (Michael Carpenter) прокоментував, що оскільки компанія Mail.ru входить до частини системи збору інформації спеціяльними службами Росії, то ФСБ має доступ до усіх приватних даних користувачів Facebook.

Останнє редагування Середа, 11 липня 2018 12:42