До Конгресу Сполучених Штатів внесено законопроект про санкції щодо "Північного потоку-2" Рекомендовані

Четвер, 19 липня 2018 07:53 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

У внесеному до Конгресу США законопроекті йдеться про те, що санкції проти "Північного потоку-2" дозволять країнам-членам НАТО уникнути політичних маніпуляцій з боку Росії.

До Конгресу Сполучених Штатів внесли законопроект про санкції щодо газопроводу "Північний потік-2". Про це заявив сенатор-республіканець від штату Вайомінг Джон Баррасо на своєму сайті в середу, 18 липня, - повідомляє портал української діаспори "Стожари" з посиланням на DW.

У законопроекті під назвою "Про припинення російської енергетичної агресії" йдеться про те, що санкції проти газогону дозволять країнам-членам НАТО уникнути примусу та політичних маніпуляцій з боку Росії. "Такі країни, як Німеччина, повинні скорочувати обсяги природного газу, які вони закуповують у Росії, а не зібльшувати їх", - заявиви Баррасо.

"Ми бачили, як Росія в минулому використовувала свій природний газ як геополітичну зброю. Вона погрожує іншим країнам, вимагає у них гроші та залякує".

За його словами, з новим трубопроводом Росія прагне зробити Німеччину і решту Європи ще більш залежними.

Відповідний же законопроект про співробітництво в галузі безпеки з союзними партнерами в Європі спрямований на підвищення енергетичної безпеки членів НАТО через стабільні та надійні поставки американських енергоносіїв.

Згідно з текстом документу, передбачається введення санкцій проти осіб, які здійснюють інвестиції в російські проекти з експорту енергоносіїв, що надають гарантії для позик на ці цілі, а також здійснюють поставку товарів і послуг для цих проектів.

Американський сенатор також звернув увагу на дії диктатора Росії путіна щодо України.

"Путін фактично припинив поставки природного газу в Україну в 2006, 2009 році і 2014 роках. Він вдерся до України і анексував Крим, щоб відрізати доступ до природного газу і нафтових ресурсів. Це та модель, яку Путін використовує в якості зброї. Найкращий захист від цієї зброї полягає в тому, щоб країни Європи мали енергетичну різноманітність і безпеку", - резюмував Баррассо.

Нагадаємо, роботи зі спорудження газопроводу "Північний потік-2" у Німеччині розпочалися в травні 2018 року. Угоди щодо фінансування проекту підписані з компаніями ENGIE (Франція), OMV (Австрія), Royal Dutch Shell (Великобританія-Нідерланди), Uniper і Wintershall (обидві - Німеччина). Протяжність трубопроводу з пропускною спроможністю 55 мільярдів кубометрів газу на рік повинна становити 1220 кілометрів, він з'єднає російську Усть-Лугу і німецький Грайфсвальд.

Україна виступає проти будівництва газопроводу та непокоїться через можливу втрату статусу транзитної держави. Також противниками "Північного потоку-2" є США, Польща та країни Балтії. Критики газопроводу є і в Німеччині, однак федеральний уряд здебільшого підтримує реалізацію проекту, зазначаючи, що він є приватною ініціативою.