Літня школа «Українікум» розпочала роботу у Науковому колегіумі Альфреда Круппа (м. Грайфсвальд) у Німеччині

П'ятниця, 10 серпня 2018 09:11 Автор  Ольга Мельник Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Літня школа «Українікум» розпочала роботу у Науковому колегіумі Альфреда Круппа (м. Грайфсвальд) у Німеччині Фото - Посольство України у Німечині

9 серпня 2018 року Науковому колегіумі Альфреда Круппа (м.Грайфсвальд), Німеччина, відбулось урочисте відкриття цьогорічної літньої школи «Українікум».

У місті Грайфсвальд стартував цьогорічний Українікум - щорічний форум студентів і молодих науковців, які вивчають українську мову або проводять дослідження, пов’язані із Україною, - повідомляє портал української діаспори "Стожари" з посиланням на Посольство України у Німеччині.

Протягом 12 днів учасники з різних країн світу будуть приймати участь у фахових семінарах, доповідях та матимуть можливість пройти інтенсивний курс по вивчанню української мови.

Більшість учасників - молоді німецькі науковці і студенти, передовсім славісти, але також історики або політологи, які спеціалізуються на Східній Європі. Однак форум відкритий для людей будь-якого віку і фаху. Курси української мови на ранкових і денних семінарах дають можливість глибоко ознайомитись з культурним розмаїттям України. Покази фільмів та публічні вечірні лекції завершують програму та пропонують глибший погляд на країну.

Грайфсвальдський Українікум - щорічна міжнародна наукова конференція, присвячена українознавству, була заснована 20 червня 2000 р. фундацією "Альфред Крупп фон Бьолен і Хальбах", федеральною землею Мекленбург - Передня Померанія та Грайфсвальдським університетом ім. Ернст-Моріц-Арндта.

Безпосереднім організатором виступає наукова колегія ім. Альфреда Круппа. Серед тем семінарів та доповідей на конференції пропонуються різні аспекти української історії, суспільного життя та літературознавства. Зазвичай серед учасників конференції присутні провідні українознавці світу. В рамках заходу пропонуються також курси української мови.

Наукова програма літньої академії, що проходить при безпосередній участі викладачів Грайфсвальдського університету: доповіді, семінари, симпозіуми, робота в міждисциплінарних групах та дослідницьких проектах - розрахована на студентів, осіб з вищою освітою та молодих вчених.