#FreeSentsov #SaveOlegSentsov Олег Сенцов став почесним громадянином Парижа

Вівторок, 25 вересня 2018 06:16 Автор  Ольга Мельник Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Плакат з вимогою звільнити Олега Сенцова на будівлі Мерії Парижа Плакат з вимогою звільнити Олега Сенцова на будівлі Мерії Парижа

24 вересня 2018 року Мерія Парижу надала статус почесного громадянина українському режисеру, політв'язню Кремля Олегу Сенцову.

Ініціатором пропозиції стала мер міста Париж Анн Ідальго. Положення про надання відповідного статусу Сенцову було винесено на розгляд чергової сесії міської ради, яка підтримала пропозицію мера, - повідомляє інформаційний портал української діаспори "Стожари" з посиланням на видання "Тиждень".

"Я дякую Муніципальній раді, яка одноголосно проголосувала за присвоєння звання почесного громадянина Парижа для Олега Сенцова. Париж завжди буде на стороні захисників індивідуальних свобод, свободи вираження думки і демократії", — повідомила Ідальго.

"Рішення Олега Сенцова голодувати до переможного кінця не є самогубним, – воно політичне. Ми ще можемо врятувати його", – заявила Ідальго.

Так, у французькому інтелектуальному середовищі сформувалася справжня група підтримки Сенцова. Режисери, артисти, філософи, письменники, журналісти та деякі політики солідаризуються з вимогами українського політв'язня від того дня, як він оголосив голодування.

З 14 вересня триває символічне почергове голодування під амбасадою Росії, що його ініціював французький режисер Кристоф Ружжіа. Першою розпочала ланцюжок добових голодувань колишній міністр юстиції Крістіан Тобіра.

"Я знаю та поважаю Олега Сенцова. Його справа – це символ репресій проти свободи висловлювання, проти свободи політичних поглядів. Відправна точка – це заперечення анексії Криму, це боротьба за визнання Криму українською територією", – пояснила вона.