Науковці у Нью-Йорку доводитимуть, що Голодомор – це геноцид Рекомендовані

Четвер, 17 жовтня 2013 13:01 Автор  Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(2 голосів)

На початку листопада дослідники Голодомору зберуться у Нью-Йорку, щоб презентувати результати своєї наукової праці. Вони виступлять у рамках конференції «Вимірюючи Голодомор».

Під час серії історичних зустрічей у Нью Йорку 50 науковців представлять результати своїх наукових досліджень, що стосуються теми Голодомору в Україні у 1932-1933 роках. Зустрічі пройдуть 5-6 листопада у Принстонському клубі під головуванням Зеновії та Георгія Юрківих, повідомляє сайт Українського конгресового комітету Америки.

Науковці спробують дати відповідь на найактуальніші питання Голодомору, прагнучи довести, що вказана історична подія фактично була актом ґеноциду, йдеться у повідомленні.

Участь у конференції можлива лише за запрошеннями. Однак наприкінці кожного дня форуму програма буде відкрита для громади.

У рамках заходу 5 листопада також відбудеться вечір «На честь Піонерів дослідження Голодомору». 6 листопада в Українському Інституті Америки у вшануванні пам’яті жертв візьмуть участь доповідачі та свідки трагедії.

Одночасно в Українському музеї представлять кілька виставок: «Відмовся від свого щоденного хліба … Голодомор: Тоталітарне рішення» із фотографіями та документами, «Втілення» Лідії Боднар-Балагутрак та «Пропаганда і гасла: Політичні плакати в Радянській Україні 1919-1921 років».

Нагадаємо, 31 жовтня у Бостоні, центрі штату Массачусетс, пройдуть слухання щодо можливого внесення теми українського Голодомору у навчальну програму з історії вищих шкіл штату. Комітет Голодомору просить українців долучитися до слухань.

автор: Христина Бондарєва

передрук: vidia 

Останнє редагування Четвер, 24 жовтня 2013 09:31