Проросійський журналіст поглумився над могилою Степана Бандери Рекомендовані

Вівторок, 16 жовтня 2018 11:57 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Британський журналіст Грем Філліпс, відомий своєю проросійською позицією та підтримкою тез російської пропаганди, поглумився над могилою Степана Бандери у Мюнхені на цвинтарі Вальдфрідхоф у Німеччині.

Усі дії Філліпс зняв на відео, яке опублікував в мережі YouTube.

Філліпс прийшов до могили Бандери і, побачивши там чоловіків, які покладали квіти, почав викрикувати фрази: «Бандера — фашист і вбивця».

Також пропагандист відповів лайкою чоловікові, який попросив його прибрати камеру.

Чоловіки пішли, але він якийсь час переслідував їх, продовжуючи виголошувати тези російського пропаганди щодо Бандери.

Потім Філліпс повернувся до могили та почав знімати з неї прапори, написи та квіти. Також він ходив по могилі ногами.

 

Генеральне консульство України у Мюнхені повідомило, що вони сповістили поліцію про дії британця.

«Через великий суспільний резонанс та численні запити ЗМІ щодо здійснення громадянином Великої Британії Г.Філіпсом акту вандалізму на могилі С.Бандери в Мюнхені інформуємо, що 15 жовтня Генконсульство невідкладно зв’язалося з Управлінням поліції Мюнхена з інформацією про зазначений інцидент та проханням про відповідне реагування».

У результаті цього правоохоронці порушили провадження та здійснили необхідні оперативно-слідчі та процесуальні дії.

«Наразі триває слідство, після закінчення якого матеріали будуть передані до прокуратури для належної правової оцінки скоєного», –– інформує консульство.

15 жовтня - річниця загибелі Бандери, якого у 1959 році вбив агент КДБ у Мюнхені.

Нагадаємо, це не перша провокація Грема Філліпса. З 2014 року Грему Філліпсу заборонено в’їзд до України через підтримку сепаратистів на Донбасі.

16 березня 2016 року поліція Латвії затримала проросійського блогера британського походження Грема Філліпса під час акції в Ризі, де вшановували пам’ять полеглих бійців Латиського добровольчого легіону. Філліпс почав приставати до учасників акції і звинувачувати їх у фашизмі. У посольстві Грузії у Лондоні 7 серпня затримали британського журналіста Грема Філліпса, який відомий своєю проросійською позицією. Філліпс викрикував антигрузинські гасла на виставці грузинського художника Гії Бугадзе, приуроченої до десятої річниці конфлікту у Південній Осетії.

У лютому головна військова прокуратура України отримала дозвіл суду на дослідження мобільних переговорів Грема Філліпса.

Судом встановлено, що під час перебування в зоні бойових дій на Донбасі, Філліпс спілкувався із бойовиками «Д/ЛНР». Він отримував вказівки з приводу висвітлення діяльності бойовиків, а також інформацію щодо зйомки репортажів, під час яких допитував українських військовополонених.

Раніше проросійського пропагандиста Філліпса вигнали з парламенту Британії.