Версія для друку

Обрано нового керівника Інтерполу

Середа, 21 листопада 2018 07:33 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

На пост глави Інтерполу сьогодні, 21 листопада, обраний представник Південної Кореї.

Про це повідомила прес-служба організації в Twitter.

Кім Чон Яна з Південної Кореї обрали на дворічний термін.

 

 

Фотографію табло з результатами голосування другого туру оприлюднила виконувачка міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

На табло помітно, що Кім Чон Яна з Південної Кореї проголосувала 101 країна — він отримав 62,3% голосів.

За росіянина Олександра Прокопчука проголосувала 61 країна — він отримав 37,7% голосів.

 

 

Напередодні голосування держсекретар США Майк Помпео заявив, що США підтримують кандидата з Південної Кореї Кім Чон Яна у ролі претендента на посаду глави Інтерполу.

Українські діяспорні організації закликали не обирати російського генерала главою Інтерполу.

Крім того, депутат Європейського парламенту Ребекка Хармс закликала країни ЄС вийти з Інтерполу, якщо відомство очолить його віце-президент росіянин Олександр Прокопчук.

Як повідомив радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк - "українська делегація робить все можливе, щоб представник країни-агресора Росії Олександр Прокопчук не посів посаду глави Інтерполу".

"Варто відзначити, що справді українська делегація на чолі з міністром внутрішніх справ України Арсеном Аваковим здійснює все для того, щоб не допустити такої помилки, яка в майбутньому може бути просто трагічною і щоб Інтерпол не очолив представник країни-агресора, країни-терориста Олександр Прокопчук", - повідомив він.

Зорян Шкіряк зазначив, що Прокопчук - це кадровий офіцер російських спецслужб, який вже на початку двотисячних був інфільтрований в Інтерпол.

Інтерпол — міжнародна організація кримінальної поліції, яку заснували у 1923 році. Офіцери Інтерполу не можуть виконувати безпосередніх поліцейських функцій, але організація займається координацією дій правоохоронців країн-членів, а також сприяє поліцейському розшуку на міжнародному рівні. Україна стала членом Інтерполу у 1992 році, а Кабмін у 1993 затвердив «Положення про Національне центральне бюро Інтерполу».

Інтерпол довгий час відмовлявся подавати у розшук колишнього президента України Віктора Януковича. 12 січня 2015 року Януковича таки оголосили у розшук, але 16 липня 2015 року президента-утікача видалили з бази розшуку.

Останнє редагування Середа, 21 листопада 2018 07:43