У Польщі закрили справу проти голови Українського товариства у Любліні Рекомендовані

Четвер, 03 січня 2019 07:55 Автор  Ольга Мельник Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Пан Григорій Купріянович Пан Григорій Купріянович
В останні дні грудня 2018 року прокуратура Польщі остаточно закрила справу проти голови Українського товариства у Любліні доктора Григорія Купріяновича .

В той же час ця справа є показовою, та має наслідки для всієї української громади, оскільки було нанесено образу усім українцям.

Про це Григорій Купріянович розповів у коментарі, - повідомляє інформаційний портал української діаспори "Стожари" з посиланням на "Укрінформ".

“Рішення про припинення слідства було прийнято ще 28 листопада, але не було відомо, чи його не оскаржать. Для того, щоб сказати, що справу завершено, треба було почекати до моменту, коли з’явиться інформація, що рішення прокуратури про припинення слідства набрало юридичної сили”, - сказав Купріянович.

За його словами, період із липня по грудень був “одним із найважчих у його житті”, а останнім часом він став жертвою численних атак і звинувачень.

“Але треба пам’ятати, що наслідки усієї цієї кампанії тривають і триватимуть надалі: спаплюжено моє добре ім’я, ображено і налякано українську громаду, результатом чого вже стало обмеження українського життя в регіоні, викликано хвилю антиукраїнських настроїв”, - заявив голова Українського товариства у Любліні.

Тепер, за його словами, потрібно ліквідувати наслідки усіх дій з боку воєводи Люблінського воєводства Пшемислава Чарнека та інших державних органів.

Як підкреслив Купріянович, на порядку денному зараз стоїть питання притягнення воєводи до відповідальності за образливі слова щодо нього та української громади.

Окремим питанням, на переконання голови Українського товариства у Любліні, є реакція керівництва польської держави на те все, що сталося. Висновки має також зробити українська сторона.

“Ця неприємна ситуація має стати нагодою для опрацювання моделі співпраці Української держави з українцями, які живуть за межами України, а також моделі реагування у таких ситуаціях”, - вважає голова Українського товариства у Любліні.

Нагадаємо, що Люблинський воєвода Пшемислав Чарнек подав заяву у прокуратуру на доктора Григорія Купріяновича, у справі слів, які той сказав під час відзначень 8 липня річниці пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році у селі Сагринь. Воєвода назвав подію у Сагрині „провокацією”.

Григорій Купріянович є головою Українського товариства у Любліні, та, водночас, співголовою Спільної комісії уряду та нацменшин у Польщі. На захист Григорія Купріяновича виступили українці світу та СКУ.