У Вашингтоні вшанують пам'ять Героїв Небесної Сотні Рекомендовані

Середа, 16 січня 2019 09:20 Автор  Олесь Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

8 лютого у Вашингтоні, округ Колумбія, відбудеться спеціальна конференція з нагоди 5-ї річниці Небесної сотні.

Організована Українським Конгресовим Комітетом Америки (УККА), найбільшою представницькою організацією американців українського походження, ця подія стане нагодою вшанувати трагічну жертву цих відважних героїв, згадати внесок, який вони зробили для вільної України, і обговорити спадщину Революції Гідності, з відстані 5 років від цих історичних подій.

На конференцію запрошено як політиків, так і очевидців, для представлення як історичного значення руху Євромайдану та його активістів, так і загальну роль, яку організована українсько-американська громада діаспори відігравала у наданні допомоги своїй батьківщині з 2014 року. Після двох панельних обговорень, конференція завершиться ключовим зверненням американського високопосадовця.

nso11Нагадаємо, в Україні день пам’яті Героїв Небесної Сотні відзначається щорічно 20 лютого згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Саме 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Загалом революційні події зими 2013-2014 років забрали життя понад ста активістів Майдану. 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Того дня на Майдані відбулося прощання із загиблими, яких у жалобних промовах назвали «Небесною Сотнею», а під час прощання із загиблими лунала пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом. Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 84 герої, після 21 лютого – ще 18. Окрім українців, жертвами режиму Януковича стали білоруси, вірмени та грузини. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні. 104-м Героя Небесної Сотні Президент України Петро Порошенко посмертно присвоїв звання Героїв України, а троє іноземців (громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані) посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

ns21