У столиці Польщі відкрили меморіальну дошку про місію Української Народної Республіки

Четвер, 14 лютого 2019 13:42 Автор  Ольга Мельник Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
У столиці Польщі відкрили меморіальну дошку про місію Української Народної Республіки Фото - Посольство України в Польщі

13 лютого 2019 року у центрі Варшави по вулиці Длуга (Długa), 29 відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на будинку колишнього готелю «Польський», у якому в 1919-1920 роках діяла Військова місія Української Народної Республіки.

Участь у події взяв міністр закордонних справ України Павло Клімкін, міністр культури та національної спадщини Польщі Пйотр Глинський, мер Варшави Рафал Тшасковський, посол України в Польщі Андрій Дещиця. Серед присутніх – голова Об’єднання українців у Польщі Петро Тима, дипломат Микола Ярмолюк.

Це перша така пам’ятна таблиця у польській столиці. А саме в цьому місті діяла місія УНР, тут знаходиться православне кладовище, де поховані вояки армії УНР. Подібна меморіальна дошка знаходиться в Гданську на будинку, в якому у 20-х роках діяло Генеральне Консульство УНР.

"Ніщо так не зміцнює дружбу, як бойове братерство. Було дуже багато прикладів, коли ми це доводили. Така нагода була 100 років тому. Тоді поляки спільно з українцями захищали Варшаву і звільняли Київ", - заявив глава МЗС України.

Він подякував полякам за підтримку України у боротьбі з російською агресією.

"Захищаючи себе - захищаємо польських друзів. Так, ми робитимемо це й надалі", - сказав Павло Клімкін.

Пйотр Глінський зауважив, що 100 років тому українці і поляки організували польсько-український союз двох вільних народів, які прагнули до незалежності. Він наголосив, що мудра політична думка про спільний інтерес у захисті незалежності обох країн реалізується й досі. Польський політик підкреслив, що Польща зараз підтримує Україну у складний момент історії, коли на неї напала Росія, і ця співпраця реалізується в багатьох сферах.

Мер Варшави Рафал Тшасковський звернув увагу на те, що в 1920 році українці і поляки стояли пліч-о-пліч, і ця подія символічно відкриває підготовку до відзначення у польській столиці 100-річчя Варшавської битви.

"У Варшаві є багато місць, які свідчать про польсько-українську історію і, без сумніву, ми вшановуватимемо ці місця", - заявив Тшасковський.

Він звернув увагу на те, що у Варшаві проживає багато українців, а польська столиця має багато міст-партнерів в Україні. Мер Варшави підкреслив, що польська сторона й надалі розвиватиме такого роду співробітництво, а такого роду символічні моменти показують наскільки близькими партнерами можуть бути поляки й українці в об’єднаній Європі.