Російський пропагандистський фільм про Другу світову війну все ж не зацікавив глядача в США

П'ятниця, 22 лютого 2019 09:19 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У 12 кінотеатрах великих міст США у мережі кінотеатрів Regal Cinemas, відбувся показ російського фільму про Другу світову війну “Т-34”. Та великого аншлагу та успіху дистриб’ютори фільму так і не дочекались

Про це повідомляє “Голос Америки”.

Так, згідно із даними на веб-сайтах кінотеатрів компанії, зібраними активістами групи "Мистецтво проти агресії", квитків було продано не так багато. В кінотеатрі у Брукліні на 249 місць у залі було продано 84 квитки, на Мангеттані з 78 – 30. У двох кінотеатрах в околиці Вашингтона цифри подібні: 35 з 82 та 23 з 86. Найменше фільм зацікавив глядачів у Г’юстоні, найбільше – в Чикаго. Не виключено, що подивитися фільм прийшло ще менше людей – на Західному узбережжі у середу випав сильний сніг.

E8F2CA3B 38B3 4342 8764 E3BA37FD0CA1 w1597 n r0 st

Проти показу фільму виступало Посольство України у США, яке закликало кінотеатри відмовитись від демонстрації фільму, який "відкрито поширює та популяризує сучасну агресію Російської Федерації у світі, жертвою якої стала і Україна, використовуючи для цього історичну пам'ять про героїв Другої світової війни".

Найменше фільм зацікавив глядачів у Г’юстоні.

Під тиском активістів показ фільму був скасований у Бостоні та Сан-Франциско. Втім, координатор групи "Мистецтво проти агресії" Дмитро Смелянський говорить, що вони не намагалися заборонити фільм. "Ми лише представили власнику кінотеатру West Newton Cinema інформацію про цей фільм, його замовників, продюсерів і спонсорів", після чого господар кінотеатру, що спеціалізується на показі незалежного і інтелектуального кіно, відмовився від показу.

Крім того, фільм отримав критичну рецензію в американському виданні The Daily Beast. Фільм “божевільний, гучний та дурний”, пише Девід Екс. 

На його думку, “Т-34” вихваляє “войовничий націоналізм, орієнтований на минуле, на який режим російського президента Володимира Путіна розраховує, аби мобілізувати “справжніх” росіян проти їхніх “фашистських” ворогів, до списку яких можуть входити геї, феміністки, західні європейці та будь-хто, кому вистачить сміливості кинути виклик Путіну, який схопився за владу мертвою хваткою”.

Далі автор розбирає сюжетну лінію фільму, яка, на його думку, є маловірогідною та нерозумною. “Це погане кіно та погана політика”, підсумовує Девід Екс.