У Катарі на 140-й асамблеї Міжпарламентського союзу вперше за 130 років ухвалено українську резолюцію про мир та безпеку

Четвер, 11 квітня 2019 11:56 Автор  Стожари
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)
Представники України на 140-й асамблеї Міжпарламентського союзу Представники України на 140-й асамблеї Міжпарламентського союзу

У Катарі на 140-й асамблеї Міжпарламентського союзу вперше ухвалено українську резолюцію, а представники України вперше представлені в керівних органах.

Про це повідомила представник української делегації Альона Шкрум.

"МПС - або Міжпарламентській Союз - це найстаріша в світі міжпарламентська організація, і вперше за 130 років її роботи тут прийнято резолюцію від Украіни!", - повідомила Шкрум.

Вона додала, що робота над цією нашою резолюцією, яку ми подали спільно з Йорданією, почалася більше року тому. Тема для нас, для Йорданії та для всього світу, дуже болюча і важлива: «Неприпустимість використання найманців та іноземних бойовиків, як засобу підриву миру, міжнародної безпеки, територіальної цілісності держав і порушення прав людини.

Окрім роботи над резолюцією, представники України вперше представлені в керівних органах.

«А я, як вже повноправно обраний член Бюро Комітету з миру та безпеки, тепер можу визначати порядок роботи комітету та теми наступних резолюцій», – зазначила Шкрум.

За її словами, проти української резолюції виступили Росія, Білорусь, Іран, Вірменія і «на наше превелике здивування деякі європейські країни, такі як Швеція, Франція та інші».

«Найбільшими нашими союзниками – виявилися Швейцарія, Ірландія, Азербайджан, Йорданія, Таїланд, велика кількість арабських та африканських країни», – розповіла Шкрум.

Довідково: Міжпарламентський союз – міжнародна організація, створена в 1889 році французом Фредеріком Пассі та британцем Рендалом Крімером. Перший постійний форум для політичних багатосторонніх переговорів. Спочатку організація складалася з окремих парламентарів, але з тих пір перетворилася на міжнародну організацію парламентів суверенних держав. Членами союзу є національні парламенти 163 країн, 10 регіональних парламентських асамблей є асоційованими членами організації.

Прокоментувати:

Переконайтесь що ви заповнили усі поля, відмічені зірочкою (*). HTML код не допускається