Японія змінила публічну позицію щодо анексованих Росією Курильських островів Рекомендовані

Вівторок, 23 квітня 2019 07:30 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

МЗС Японії в своїй щорічній доповіді “Синя книга з дипломатії” не стало використовувати формулювання про приналежність Японії чотирьох островів, окупованих СРСР наприкінці Другої світової війни.

Про це повідомляє Kyodo.

В “Синій книзі по дипломатії” за цей рік підкреслюється, що Японія має намір “вирішити територіальну проблему і укласти мирний договір” з Росією.

Редакція Kyodo вважає, що гострі формулювання були виключені з доповіді за цей рік для того, щоб не ускладнювати переговори щодо мирного договору, що тривають з РФ. Офіційна публікація доповіді повинна відбутися пізніше.

Разом з тим повідомляється, що також з доповіді за 2019 рік було видалено формулювання "для збільшення максимального тиску на Північну Корею".

Нова версія опису Північних територій уникає пояснення правової позиції Японії. Використовується фраза "вирішити проблему і укласти мирний договір".

Курильських острови в Японії називають Північними.

Глава МЗС Японії після публікації доповіді заявив, що його країна не змінила своїх юридичних вимог щодо чотирьох контрольованих Росією островів, незважаючи на нові формулювання, повідомляє японський телеканал NHK.

За словами міністра, японський уряд підтримує позицію, що острови є невід'ємною частиною території Японії і що вони були незаконно окуповані після Другої світової війни.

Заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця критично поставився до тактики японських дипломатів у переговорах з РФ.

"Ну, можливо, після більш ніж півстоліття переговорів з Москвою вони навчилися розуміти росіян. Я сумніваюся, вибачте. Уявіть собі, якби Крим і український Донбас були вилучені з річних звітів МЗС України заради "просування вперед на переговорах з Росією", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, у вересні 2018 року президент Росії Владімір Путін закликав Японію підписати мирну угоду з Москвою "без будь-яких передумов" до кінця року, щоб спробувати вирішити довготривалу територіальну суперечку. Японія від такої пропозиції відмовилася.

Довідково, Росія і Японія не можуть домовитися про підписання мирного договору вже протягом 70 років, після підписання декларації в 1956 році. Цьому перешкоджає територіальна суперечка з приводу Курильських островів, які в Японії називають Північними. Японія претендує на острови Кунашир, Шикотан, Ітуруп і гряду Хабомаї, які вважає своїми “споконвічними територіями”. Росія вважає, що вони перейшли СРСР за підсумками Другої світової війни.