Версія для друку

Сейм Латвії визнав що радянська влада здійснила геноцид стосовно кримськотатарського народу Рекомендовані

П'ятниця, 10 травня 2019 06:48 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Сейм Латвії ухвалив заяву з нагоди 75-річчя депортації кримських татар, у якій ідеться, що радянська влада здійснила геноцид стосовно кримськотатарського народу.

Про це повідомляється на сайті парламенту Латвії.

У документі зазначається, що цілий ряд історичних джерел вказують на цілеспрямований  геноцид радянської влади проти багатьох народів і етнічних груп, що жили в Радянському Союзі. В тому числі - і проти кримських татар, щоб знищити їхню культуру, соціальний спадок, історичну приналежність народу до території Кримського півострова, та щоб вижити їх з батьківщини.

Разом з тим, у заяві також йдеться про те, що Росія п'ять років тому незаконно анексувала Крим. Латвійські парламентарі засуджують  тривалу політику утисків та насильства з боку Росії щодо кримських татар.

"Ті кримські татари, хто відмовляється прийняти російське громадянство і не визнають незаконну анексію Криму, стикаються з дискримінацією. Їм заборонено допуск до освіти, медичних послуг, заборонено використовувати рідну мову, підтримувати традиції і культуру. Немислимо, що кримські татари вже вдруге за 75 років насильно пригнічуються і переслідуються. Історія може повторитися", - сказав голова комісії Сейму з зовнішніх справ Ріхардс Колс.

У заяві також є заклик до міжнародного співтовариства відзначити депортацію кримських татар 75 років тому і стежити за сьогоднішніми подіями в Криму.

Останнє редагування П'ятниця, 10 травня 2019 07:47