Версія для друку

Іспанський суд зупинив ексгумацію останків Франко Рекомендовані

Вівторок, 04 червня 2019 13:10 Автор  Стожари Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Верховний суд Іспанії заблокував ексгумацію останків диктатора Франциско Франко з мавзолею "Долина полеглих" за шість днів до початку робіт.

В Іспанії Верховний суд розпорядився призупинити ексгумацію останків диктатора Франсиска Франко (1892 - 1975). Про це йдеться в поширеній у вівторок, 4 червня, постанові суду.

Уряд Іспанії планував 10 червня перенести останки колишнього правителя з гробниці в монументальному комплексі Долина полеглих поблизу Мадрида на кладовищі в Ель-Пардо, де покоїться його дружина Кармен Поло (1900 - 1988). Однак, намір Кабміну з ексгумації Франко був оскаржений, в тому числі, сім'єю диктатора, яка просила Верховний суд призупинити перепоховання до остаточного вердикту суду.
Як йдеться в документі, суд "одноголосно вирішив тимчасово призупинити ексгумацію останків" Франко. Судді аргументували своє рішення бажанням "уникнути шкоди, яку в іншому випадку могло бути завдано подавачам апеляції і особливо державним інтересам та конституційним інститутам" країни.
Оскарження стосується рішення уряду, завдяки якому 15 лютого Рада міністрів дозволила проведення ексгумації, проте уточнила, що останки не можуть бути перепоховані в склепі собору Альмудена в Мадриді. Влада країни наполягала на тому, щоб сім'я Франко обрала інше місце, де буде спочивати диктатор.
Уряд обгрунтував рішення про перенесення останків Франко з Долини полеглих тим, що він "не є жертвою іспанської громадянської війни". Крім того, наголошується, що Франко не може бути перепохований в Альмудені, на чому наполягали онуки диктатора, через можливі проблеми з громадським порядком.
Нагадаємо, у вересні рішення перенести останки Франка схвалив іспанський парламент. У свою чергу, кілька нащадків Франка висловили свій "твердий і одностайний" протест ексгумації. Тисячі ультраправих протестували проти винесення останків Франко з мавзолею.
У листопаді в Іспанії навіть заарештували снайпера, який мало не вбив прем'єра за ексгумацію Франко.