Спільна слідча група з розслідування збиття малазійського літака «Боїнг-777» назвала прізвища підозрюваних Рекомендовані

Четвер, 20 червня 2019 06:05 Автор  Стожари Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Спільна слідча група під керівництвом Нідерландів повідомила імена чотирьох осіб, яких офіційно підозрюють у причетності до збиття пасажирського "Боїнга" у червні 2014 року на сході України. Раніше та ж група встановила, що для збиття MH17 використали ракету BUK TELAR. І що вона належить 53-й зенітно-ракетній бригаді армії Російської Федерації.

Основними підозрюваними у справі є три росіянина та один українець.

За офіційною версією слідства, у збитті пасажирського "Боїнга" винні:
– Ігор Гіркін;
– Сергій Дубінський;
– Олег Пулатов;
– Леонід Харченко.
 
Що про них відомо:
Ігор Гіркін ("Стрєлков") – росіянин, колишній полковник ФСБ брав участь в одному з опублікованих розмов з Сергієм Дубинським, який був пов'язаний з евакуацією установки "Бук" з підконтрольною сепаратистам території України назад до Росії. Відомо, що він тісно співпрацював у середині липня 2014 року з Пулатовим та Харченком, які обидва, ймовірно, забезпечували охорону "Бука" біля місця пуску.
 
Сергій Дубінський ("Хмурий") – кілька перехоплених телефонних переговорів свідчать про те, що саме російський генерал Дубінський керував постачанням установки "Бук", аби протидіяти українській авіації. 17 липня він особисто координував транспортування установки до місця пуску. Крім того, доведено, що Дубинський наказував своїм підлеглим здійснювати охорону "Бука" в районі місця пуску. Ба більше, саме його група могла зіграти важливу роль у рішенні збити MH17, припускаючи, що це був літак противника.
 
Олег Пулатов ("Гюрза", "Халіф") – колишній підполковник Збройних сил Росії. Він, ймовірно, був причетний до охорони установки "Бук" на місці пуску на південь від Сніжного.
 
Леонід Харченко ("Крот") – командир "розвідувального батальйону Крота". Також був причетний до охорони установки "Бук" в районі місця пуску. Можливо, також координував транспортування "Бука" з Донецька до місця пуску і подальшу евакуацію "Бука" з місця пуску назад в Росію.
 

Разом з тим, як повідомив на прес-конференції голова національної поліції Нідерландів і один з керівників JIT Вільберт Пауліссен, підозрюваних у справі про збиття літака рейсу MH17 було б більше, якби Росія погодилася співпрацювати з Міжнародною слідчою групою (JIT)., передає DW.

Окрім того, винними вважаються:
Едуард Гілазєв ("Рязань") – командир бойовиків. Відомо, що він після збиття літака привіз члена екіпажу "Бука", який відбився від колег, до свого командира Харченка в Сніжному.
Олег Шарп ("Змій") – журналісти ідентифікували його як бойовика Олега, що фігурував у перехопленій телефонній розмові з Леонідом "Кротом" Харченком о 13:09 17 липня 2014 року. У розмові Шарп запитує Харченка, як дістатися до місця на південь від Сніжного, звідки "Бук" запустив ракету, що збила MH17.
Ігор Безлер ("Біс") – сприяв помилковій ідентифікації MH17 як військового літака.
Сергій Поваляєв ("Боцман").
Валерій Стельмах ("Найманець", "Батя") – повідомив Безлеру за кілька хвилин до збиття, що MH17 є військовим літаком.
Ігор Українець ("Мінер") – командир "групи Мінера", яку згадує Безлер в одній із перехоплених розмов про збиття MH17.
Олександр Ходаковський ("Скіф") – допоміг забезпечити транспортування установки "Бук", яка прибула в Донецьк.
Олександр Семенов ("Санич") – допомагав забезпечити транспортування "Бука" в Донецьк.

Сполучені Штати Америки привітали висновки міжнародної Спільної слідчої групи з розслідування катастрофи літака рейсу MH17 у небі над Донбасом у липні 2014 року, зокрема щодо звинувачення чотирьох осіб за ймовірну роль в збитті лайнера. У заяві від 19 червня держсекретар США Майк Помпео назвав це «важливою віхою в пошуках правди».

«Всі обвинувачені сьогодні були членами російських сил на сході України. Ми закликаємо Росію поважати і дотримуватися резолюції Ради Безпеки ООН і забезпечити, щоб всі обвинувачені, що перебувають наразі в Росії, постали перед судом», – йдеться в повідомленні Держдепартаменту США.

У відомстві також зазначили, що всі держави мають повністю співпрацювали в зусиллях із встановлення відповідальних за катастрофу.