Діаспора та правозахисники планують акцію під ПАРЄ Рекомендовані

Вівторок, 25 червня 2019 07:55 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)
Художник із Грузії організував імпровізовану виставку "антипутінських" робіт біля будівлі Парламентської Асамблеї Ради Європи Художник із Грузії організував імпровізовану виставку "антипутінських" робіт біля будівлі Парламентської Асамблеї Ради Європи фото Марії Томак у Facebook

Українські правозахисники вранці 25 червня планують вийти на акцію біля будівлі Парламентської асамблеї Ради Європи

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Як повідомляється, напередодні ввечері у Facebook координаторка ʺМедійної ініціативи за права людиниʺ Марія Томак повідомила, що акція має початися о 8:00 (9:00 за київським часом).

ʺО 8 ранку ми вийдемо на акцію під Палац Європи разом із тутешньою українською діаспорою. Навіть якщо асамблея проголосує за резолюцію (публікація Томак у Facebook з’явилася до нічного голосування ПАРЄ – ред.) – це буде не кінець, а тільки початок. І з точки зору процедур (далі почнеться процедурна абракадабра, де російській делегації ще належить пройти кілька раундів голосувань, перш ніж її повноваження будуть відновлені), і з точки зору того, що працювати в ПАРЄ стане значно складнішеʺ, – написала правозахисниця.

Проект цієї резолюції регламентний комітет ПАРЄ ухвалив 3 червня. Розгляд поправок до документа, запропонованих членами української делегації та їхніми союзниками, розпочався близько 20:00 24 червня і тривав майже шість годин.

Доповідачкою з цього питання була бельгійка Петра де Суттер, головувала на засіданні президентка ПАРЄ, швейцарка Ліліан Морі-Паск’є.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель раніше заявляла, що відновлення в правах делегації Росії у Парламентській асамблеї Ради Європи можливе лише за певних умов.

ʺЩо стосується повернення Росії в Раду Європи, у нас були різні думки. Ми мали зважити дві речі. Це, по-перше, порушення міжнародних прав стосовно України. Це проблема, яку не можна залишити поза увагою міжнародного співтовариства. Але для повернення Росії треба виконати певні умови, це не буде виконано за будь-яку цінуʺ, – сказала Меркель на спільному з президентом України Володимиром Зеленським брифінгу в Берліні минулого тижня.

17 червня президент Франції Емманюель Макрон заявив, що його країна хоче уникнути повного виходу Росії з Ради Європи. Натомість п​резидент України Володимир Зеленський заявив у Парижі, що у Парламентської асамблеї Ради Європи немає підстав для повернення російської делегації.

Російська делегація не бере участі у сесіях асамблеї з січня 2015 року після застосування серйозного обмеження повноважень її делегації.

Українські правозахисники вважають, що повернення російської делегації до Парламентської асамблеї Ради Європи за умов нехтування вимог організації Росією стане ʺморальною капітуляцієюʺ цієї міждержавної організації. Про це йдеться у відкритому зверненні правозахисних організацій до комітету ПАРЄ із питань процедури, імунітетів та інституційних справ, а також до національних делегацій країн-учасниць Ради Європи.

Звернення підтримали 12 українських правозахисних організацій, серед яких ʺЦентр громадянських свободʺ, ʺОб’єднання родичів політв’язнів Кремляʺ, ʺКрим SOSʺ, ʺКримська правозахисна групаʺ, ʺМедійна ініціатива за права людиниʺ.

Радіо Свобода