Парламентська асамблея Ради Європи обрала генерального секретаря Рекомендовані

Четвер, 27 червня 2019 07:32 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Парламентська асамблея Ради Європи 26 червня обрала міністра закордонних справ Хорватії Марію Пейчинович-Бурич генеральним секретарем Ради Європи.

Марія Пейчинович-Бурич змінить на цій посаді норвежця Турбйорна Яґланда, повноваження якого закінчуються в жовтні. Повноваження Пейчинович-Бурич діятимуть до 2024 року.

На посаду генсека Ради Європи претендували 2 кандидати – міністр закордонних справ Хорватії Марія Пейчинович-Бурич і глава МЗС Бельгії Дідьє Рейндерс.

За Пейчинович-Бурич проголосували 159 депутатів, що становить абсолютну більшість голосів (на один голос перевищує необхідний мінімум). За Рейндерса проголосували 105 депутатів.

 

 

Українська делегація утрималася від голосування за генерального секретаря. Але в січні заступник глави МЗС України Сергій Кислиця заявляв, що Україна підтримає Пейчинович-Бурич на посаду нового генсека Ради Європи.

 1171617 86070211

Як Пейчинович-Бурич ставиться до України? У грудні 2018 року Пейчинович-Бурич запевняла, що Хорватія, як і раніше, підтримує Україну на всіх міжнародних майданчиках, таких як ООН, НАТО, ОБСЄ, а також серед європейських партнерів у Раді Європи.

Перед цим за обіцянкою Пейчинович-Бурич у хорватських оздоровчих закладах діяла програма лікування та реабілітації українських військових та відбулося оздоровлення українських дітей.

Нагадаємо, парламентська асамблея Ради Європи 26 червня погодилася повернути делегацію Росії без жодних санкцій. Після дебатів депутати ПАРЄ відхилили всі поправки, запропоновані представниками України, Грузії, Великої Британії, Латвії та інших держав.

У ніч на 25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка дає змогу російській делегації повернутися до роботи в асамблеї вперше після 2015 року. Документ підтримали 118 депутатів, 62 проголосували проти, 10 – утрималися.

Резолюція вносить поправки в регламент ПАРЄ і виключає можливість позбавляти будь-яку делегацію права голосу, навіть якщо повноваження членів делегації оскаржуються або переглядаються. Вони також не можуть бути позбавлені права на виступ і права на представництво в асамблеї і її структурах.

Після цього 25 червня російська делегація подала заявку на підтвердження своїх повноважень.

Проти повернення Росії в ПАРЄ різко виступає Україна. У МЗС України вважають схвалену ПАРЄ резолюцію неприпустимою поступкою Москві. Українська делегація вирішила припинити участь у роботі нинішньої сесії Парламентської асамблеї Ради Європи і закликає Верховну Раду розглянути питання про зупинення участі України в ПАРЄ.