Естонія не визнаватиме паспорти, видані Росією на Донбасі Рекомендовані

Понеділок, 05 серпня 2019 11:49 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

Влада Естонії вирішила не визнавати паспорти, видані Росією на непідконтрольній Україні території Донецької та Луганської областей після 24 квітня 2019 року, якщо власники цих документів раніше не були громадянами Росії.

Про це повідомляє пресслужба МЗС Естонії.

За повідомленням міністерства, "рішення набуває чинності негайно".

«Сьогодні, 5 серпня, Міністерство закордонних справ прийняло рішення не визнавати паспорти, видані Російською Федерацією жителям Донецької та Луганської областей після 24 квітня 2019 року, якщо користувач паспорта раніше не був громадянином Росії. Рішення набирає чинності негайно», – йдеться у повідомленні

За словами міністра закордонних справ Урмаса Рейнсалу, цей крок – це відповідь на підписаний президентом Росії указ про спрощену процедуру надання російського громадянства жителям Донецької та Луганської областей. «Це ще одна спроба підірвати незалежність України та увічнити нинішню нестабільну безпекову ситуацію на сході України. Це повністю суперечить духу Мінських домовленостей», – пояснив Рейнсалу.

«Сьогоднішнє рішення відображає наше принципове засудження амбіцій Росії такого характеру», – додав він.

В МЗС також нагадали, що раніше Естонія вирішила не визнавати паспорти РФ, видані в Криму та Севастополі місцевим жителям після 18 березня 2014 року, якщо користувач паспорта раніше не був громадянином Росії.

Нагадаємо, близько 13 тисяч осіб отримали російські паспорти на Донбасі.