Українські полярники знайшли "загублену" льодовикову печеру в Антарктиді Рекомендовані

Середа, 11 вересня 2019 09:49 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(6 голосів)

Українські полярники знайшли "загублену" льодовикову печеру в Антарктиді. Вона в кілька разів більша, ніж очікували, і має кілька озер та річку.

Пошуками займалися учасники 24-ї Української антарктичної експедиції, УАЕ, що нині перебувають в річній "зимівлі" на станції Академік Вернадський, що на Південному полюсі.

"Ще з перших експедицій науковці знайшли на острові Галіндез, де розташована українська станція, льодяну печеру. Вхід до неї був на протилежному від комплекса березі острова, під вершиною льодовика. Кілька років тому, крижина зсунулась в океан і вхід завалило.

926865 8 w 10001

Ми зайнялися пошуками входу до печери. Було кілька невдалих спроб знайти його з боку протоки Пенола. В льодовику, з боку старої британської бази-музею будиночка Ворді, нам пощастило. Ми знайшли вхід до "загубленої" печери", – розказав керівник 24-ої УАЕ Ігор Дикий.

926865 2 w 10001

Знахідка неабияк здивувала полярників. Печера втричі більша, ніж вважали дослідники. Загальна довжина ходів – близько 200 метрів, вони розташовані на 3-х рівнях.

На нижньому маршруті учасники експедиції знайшли замерзле озеро, а наприкінці цього ходу – велетенський "зал". Він заввишки 12 м., завширшки 8, та завдовжки 30 метрів. У залі виявили підльодну річку і два озерця. З них науковці взяли воду і лід для гідрохімічного аналізу та подальших досліджень щодо наявності вірусів і бактерій за їхнім екологічним ДНК.

926865 4 w 10001

Між тим, на глибині близько 20 метрів від поверхні, в одній з льодових брил полярники знайшли перо птаха. Воно має досить широке опахало – тобто точно належить не пінгвіну. Чиє це перо і скільки йому років, дослідники спробують з'ясувати. Зразки льоду та пера планують доправити в Україну для детальнішого аналізу.