Українська делегація може втратити право на присутність в залі ПАРЄ

П'ятниця, 27 вересня 2019 12:17 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

У разі, якщо в секретаріаті ПАРЄ здійснять наміри та позбавлять Україну діючої делегації, то депутати все одно зможуть приїхати в ПАРЄ на запрошення колег з інших делегацій, щоправда, в такому випадку українські депутати не зможуть брати участі в роботі комітетів, бути присутніми в залі на пленарній сесії і задавати питання спікерам.

Заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця заявив, що нову делегацію України у ПАРЄ змушують прибути в Страсбург.

Як повідомляє "Європейська правда", про це він написав у Twitter.

"Здається, ті, хто повернув Росію в ПАРЄ, пішли ва-банк: руками секретаріату намагаються змусити нову делегацію прибути в Страсбург, аби відновити "business as usual". Впевнений, що секретаріату нагадають, хто приймає правила і їх тлумачить", - написав Кислиця.

Як повідомлялося, нова делегація України в ПАРЄ була сформована минулого тижня у Верховній Раді, і відразу було оголошено, що вона не братиме участі в осінній сесії на знак протесту України проти повернення Російської Федерації до сесійної зали ПАРЄ без виконання вимог резолюцій Асамблеї.

Тоді у Раді наголошували, що представники старої делегації за звичною для Асамблеї практикою зберігають право брати участь у роботі сесії.

Однак на адресу нової делегації надійшов лист із роз'ясненнями від секретаріату ПАРЄ, в якому ставляться під сумнів повноваження старої делегації.

Член делегації, народний депутат Олексій Гончаренко підтвердив, що такий лист дійсно був.

У Facebook Гончаренко також написав, що «якщо Україна цього тижня не відправить в ПАРЄ склад нової делегації, то через те, що нова делегація створена, що відображено на сайті ВР, стара делегація об 11.30 ранку 30 вересня втратить свої повноваження, а нова - не набуде. Тобто в України не буде ніякої делегації в ПАРЄ».

Разом з тим, народний депутат від "Європейської солідарності" Володимир Ар'єв, який очолював делегацію Верховної Ради VIII скликання в ПАРЄ на своїй сторінці у Facebook повідомив, що політичне керівництво Парламентської асамблеї Ради Європи шантажує Україну, щоб вона припинила протест і повернулася до роботи.

"Політичне керівництво асамблеї вдається до шантажу України, аби вона прийняла повернення Росії і припинила протестувати. А Україна бере і не припиняє, бо те, що було в червні, спускати не можна. Тому нехай у Страсбурзі знаходять лазівки в процедурі і думають, що "карають". Насправді себе карають. Україна має повне право на демарш, і добре, якщо зможе бути не одна – зараз це ключове завдання для нової делегації", – написав Ар'єв.

Він підкреслив, що свою роботу з об'єднання союзників він виконав і справи нової делегації передав.

"А президент ПАРЄ з [президентом Франції Еммануелем] Макроном можуть навіть у будьонівці на сесію наступного тижня приїхати, гірше вже не буде", – додав нардеп.