Версія для друку

У Туреччині провалилася чергова антиукраїнська провокація РФ з фейковим «турецько-кримським економічним форумом» Рекомендовані

Середа, 02 жовтня 2019 08:57 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(3 голосів)

Росія намагалася провести в Стамбулі так званий «турецько-кримський економічний форум». Турецькі бізнесмени, які отримали запрошення відвідати фейковий форум у Стамбулі, розпізнали провокацію Росії.

 «Чергова марна спроба окупанта разом з місцевими маргіналами провести «кримські» заходи в Туреччині під назвою «Економічний форум» у Стамбулі, приховується чергова провокація і порушення українського та міжнародного права», – йдеться в повідомленні Повноважного посла України в Туреччині Андрія Сибіги у Twitter.

"Проведення цього заходу - це спроба приховати за красивими словами провокативні дії. Це чітка спроба російського окупанта легітимізувати окупацію Криму. Ми довели до відома турецької сторони нашу стурбованість і занепокоєння спланованим черговим провокативним заходом окупаційної влади спільно з місцевими маргіналами, які прикриваючись назвою "Економічний форумом у Стамбулі", намагаються провести захід із залученням якомога більшої аудиторії та місцевих мас-медіа", - сказав посол. Про це повідомляє Укрінформом.

Разом з тим, Рада зовнішньоекономічних зв’язків Туреччини закликала турецьких бізнесменів не брати участь у "кримському форумі" та наголосила, що Турецька Республіка підтримує територіальну цілісність України, не визнає анексію Криму, а проведення такого заходу суперечить державній політиці Туреччини.

"Подібні ініціативи, що приймаються без відома та схвалення української влади, суперечать резолюціям Організації Об'єднаних Націй, які підтверджують, що анексія Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та м. Севастополя є порушенням міжнародного права", - вказано у зверненні голови DEIK Расіма Бекмезджи.

1570001442 7011

Як зазначив посол України в Туреччині Андрій Сибіга, спроби такого характеру не поодинокі в Туреччині, й Посольство систематично викриває подібні провокації.

"Це — не перший випадок. Ми фактично бачимо систематичні спроби організовувати подібні заходи з представниками окупаційної влади чи на території Туреччини, чи намагання запросити турецьку сторону до участі у відповідних заходах на окупованому півострові. Ці спроби ведуться постійно і ми це все відслідковуємо й реагуємо", - вказав дипломат.

"Я отримав запрошення, але відмовив, оскільки моя позиція така: Крим — це Україна. А тих, хто влаштовує подібні форуми, вважаю, потрібно покарати. Тим більше, що Туреччина підтримує Україну, її суверенітет та територіальну цілісність, не визнає й засуджує окупацію Криму", - сказав у коментарі Укрінформу турецький бізнесмен, власник компанії RAYTEL Ісмаїл Хаджиоглу.

На своїй сторінці у Facebook він розмістив фото анонсу форуму із написом "Крим – це Україна" турецькою та українською мовами.

1570001443 8881

"Турецько-кримський економічний форум" був запланований до проведення в Стамбулі 1 жовтня. Заявлений напрямок спілкування на форумі - розвиток співпраці Туреччини та Криму в різних сферах логістики, сільського господарства, туризму, будівництва та енергетики, можливості експорту, імпорту та інвестицій. Участь у форумі небезкоштовна. Вартість – 3 тисячі лір (близько 15 тисяч гривень – ред.) В анонсі заходу також було вказано, що він має на меті розвиток "турецько-кримсько-російських стосунків" та створення нових можливостей для бізнесу.

Попри зусилля українських дипломатів та чітку позицію турецької сторони, відмову готелю у проведенні заходу на своїй території, "кримський форум" всеж було проведено в іншому готелі Стамбула, але він мав не такий успіх та підтримку на яку розраховували російські провокатори.