Версія для друку

Газопровід Nord Stream 2 збільшить вплив Росії на зовнішню політику Європи, - Міністр енергетики США Рік Перрі попередив, що Рекомендовані

Понеділок, 07 жовтня 2019 13:06 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Міністр енергетики США Рік Перрі, на на енергетичному форумі в Вільнюсі заявив, що газопровід "Nord Stream 2" по дну Балтійського моря збільшить вплив Росії на зовнішню політику Європи.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на видання Delfi.

"Nord Stream 2 завдасть нищівного удару по енергетичній різноманітності і безпеці Європи", - зазначив Рік Перрі.

За його словами, газопроводи Nord Stream 2 і TurkStream, які прокладаються з Росії до Німеччини і Туреччини, "дозволять Москві до кінця десятиліття припинити транзит газу через Україну".

Прихильники газопроводу кажуть, що завдяки йому подешевшає газ, однак Перрі стверджує, що Москва зможе скористатися своїм впливом, щоб підпорядкувати інші країни своїй волі.

"Газопровід стане єдиним джерелом поставок з єдиної країни, яка буде поставляти цей газ за одним маршрутом і буде поставляти його, використовуючи залежні держави, які, зокрема, підпорядкує волі Москви", - сказав він.

Також міністр енергетики США в Вільнюсі сказав, що Вашингтон намагатиметься зміцнити зв'язки в енергетиці з країнами Центральної та Східної Європи. Він повідомив, що для цієї мети буде сформовано чотири робочі групи, відповідальні за ефективність енергетики та джерела енергії, які оновлюються, ядерну енергетику, безпеку поставок і захист критичної інфраструктури, останню групу очолить Литва. Як сказав секретар з енергетики США, також намічається створити команди експертів, які будуть допомагати державам ідентифікувати прогалини в енергосистемах, включаючи і ризики кібернетичних атак.