У столиці Литви стартують Дні українського кіно Рекомендовані

Вівторок, 22 жовтня 2019 06:46 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

22 – 24 жовтня 2019 року у м.Вільнюс у кіноцентрі «Скальвія» розпочнуться Дні українського кіно. Фестиваль проходитиме у Литві вже вдруге

Дні українського кіно відкриє прем'єрний показ фільму «Толока» –  одного з найбільш очікуваних українських фільмів останнього десятиліття. Фільм презентує представник славетної української кінодинастії режисер Михайло Іллєнко – актор, член правління Української кіноакадемії.

До складу української делегації увійдуть також режисер фільму «Міф» Іван Ясній, перший заступник Директора мережі кінотеатрів «Київкінофільм» Лариса Зубенко, координатор національних і міжнародних проєктів мережі кінотеатрів «Київкінофільм» Олена Бабій.

У програмі показів представлені чотири повнометражні фільми, зокрема документальна стрічка «Міф» режисерів Леоніда Кантера та Івана Яснія, картина Ярослава Лодигіна «Дике поле» – екранізація роману культового українського письменника Сергія Жадана, популярна українська комедія «Скажене весілля» режисера Влада Дикого, а також короткометражні фільми альманаху «Все починається в Києві».

У вівторок, 22 жовтня, в рамках проєкту у Посольстві України в Литві відбудеться круглий стіл – зустріч литовських та українських кінематографістів. У рамках заходу планується обговорення співпраці України і Литви в напрямку популяризації національного кінематографу як в країні, так і за кордоном.

Цього року Дні Українського Кіно пройдуть також у Варені 25 – 26 жовтня, де будуть представлені: фільм Юрія Іллєнка «Білий птах з чорною ознакою» з легендарними Богданом Ступкою, Іваном Миколайчуком та Ларисою Кадочниковою в головних ролях та картина Михайла Іллєнка «Толока».

Посольством України у Литві у співпраці з провідною компанією зовнішньої реклами «JCDecaux» було розміщено у литовській столиці інформацію про Дні Українського Кіно.

Запрошуємо всіх бажаючих на Дні Українського Кіно.

Вхід на всі перегляди – вільний.