Христя Фріланд стала заступником прем’єра Канади Рекомендовані

П'ятниця, 22 листопада 2019 07:32 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Колишня глава канадського МЗС Христя Фріланд у складі нового уряду обійняла посаду віце-прем'єра

Про цеповідомляє прес-служба уряду Канади.

На новій посаді Фріланд, як і раніше, контролюватиме відносини між Канадою і США, а також нову торговельну угоду зі Сполученими Штатами і Мексикою, яку ще належить ратифікувати. Фріланд також буде поєднувати обов’язки міністра міжурядових справ – її завданням буде контролювати відносини з провінціями на тлі все більшого зростання невдоволення урядом у західній Канаді.

“Ми з Христею дуже тісно працювали з деякими найбільшими питаннями, що стоять перед Канадою, Канадою і світом, але особливо Канадою та Сполученими Штатами”, – сказав Трюдо.

Христя Фріланд із материнської лінії має українське коріння.

На початку кар'єри Фріланд працювала журналістом в Україні та була стрингером для низки англомовних видань.

Вона неодноразово заявляла, що Канада та її союзники непохитні у підтримці суверенітету України та її територіальної цілісності. Вона зазначала, що Росія може знову стати членом G8 за умови повернення Криму Києву та припинення конфлікту на сході України.

На сайті уряду також зазначили, що Христя Фріланд володіє українською, російською, італійською, французькою та англійською мовами.

Трюдо напередодні представив новий кабінет із 36 міністрів, четверо з яких мають індійське походження.

Главою МЗС призначено фахівця з міжнародної торгівлі та міжнародного адвоката Франсуа-Філіпа Шампаня, член палати громад Білл Морно обійняв посаду міністра фінансів, міністр національної оборони Канади Хардж Саджан зберіг посаду.

Ліберальна партія чинного прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо виграла загальні вибори у Канаді у жовтні.