У Ватикані та Римі вшанували пам'ять мільйонів невинних жертв Голодомору-геноциду Українського народу

Середа, 27 листопада 2019 08:05 Автор  Стожари Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(1 Голосувати)

23-25 листопада у Ватикані та Римі відбулася низка коммеморативних та інформаційно-просвітницьких заходів, приурочених до 86-тих роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні - геноциду Українського народу.

Про це повідомляє Посольство України при Святому Престолі (Ватикан).

Впродовж цих днів дипломати Посольства, духовенство та українська громада спільно вшанували пам'ять мільйонів невинних жертв Голодомору-геноциду Українського народу, яких у 1932-1933 роках сталінський режим цілеспрямовано прирік на муки голодної смерті.

Зокрема, 23 листопада в українській парафії святих Сергія і Вакха у Римі відбулася Божественна Літургія та Панахида за жертвами Голодомору, яку очолив Владика Діонісій (Ляхович), делегат з повними правами апостольського екзарха для вірних Української Греко-Католицької Церкви в Італії.

23 листопада, під час лекції-семінару у Папському Університеті Святого Томи Аквінського «Анжелікум», студенти з різних частин світу мали змогу дізнатися про одну з найжахливіших та шокуючих трагедій минулого століття.

Синхронно із загальнонаціональною акцією «Запали свічку пам'яті!», у вікні української дипустанови при Святому Престолі було запалено цей символ пам'яті про жертв тоталітарної системи. Запалюючи свічку, Тимчасовий повірений у справах України при Святому Престолі Сергій Кульчицький підкреслив, що обов’язком нинішнього покоління є не дати згаснути пам’яті про Голодомор, дбайливо передати її наступним поколінням українців, а також розповісти правду народам світу про цю трагічну сторінку нашої історії.

25 листопада у Соборі Святого Петра, у серці Ватикану, відбулася Поминальна Літургія та Панахида за жертвами Голодомору, яку відслужили Владика Діонісій (Ляхович) та Владика Іриней (Білик), Канонік Папської Базиліки Санта Марія Маджоре. Звертаючись до присутніх з пастирським словом, Владика Діонісій (Ляхович) наголосив, що життя людини – це найвища цінність, вбивство навіть однієї людини є найбільшим злочином, а радянська держава, керуючись безбожною і нелюдською ідеологією, намагалася вбити цілий народ.