Росію на чотири роки відсторонили від участі в Олімпіадах і чемпіонатах світу

Понеділок, 09 грудня 2019 12:40 Автор  Олег Максименко Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Виконавчий комітет Всесвітнього антидопінгового агентства (ВАДА) підтримав запровадження санкцій проти Росії, згідно з якими російські спортсмени не зможуть впродовж наступних чотирьох років виступати на Олімпійських іграх та чемпіонатах світу через підробку допінгових проб. Відповідне рішення було одноголосно ухвалено Виконавчим комітетом Всесвітнього антидопінгового агентства сьогодні, 9 грудня, у Лозанні.

Про це повідомляє bbc.com.

"ВАДА дискваліфікувала Росію на чотири роки на всі головні спортивні турніри. Рекомендація комітету щодо відповідності була схвалена одноголосно", – йдеться у повідомленні. Відтак російські атлети не зможуть під прапором своєї країни виступати на таких заходах як, зокрема, ХХХІІ літні Олімпійські ігри 2020 року у столиці Японії Токіо, ХХІV зимові Олімпійські ігри 2022 року у столиці Китаю Пекіні та ХХІІ чемпіонаті світу-2022 з футболу у Катарі.

Однак спортсмени, які доведуть, що вони не вживали допінг, зможуть брати участь у міжнародних змаганнях під нейтральним прапором.

Зазначимо, що Росія має 21 день на подачу апеляції до Спортивного арбітражного суду (CAS) в швейцарській Лозанні.

На той самий термін Росія позбавлена ​​права подавати заявки на проведення чемпіонатів світу і права приймати світові першості, а російські державні службовці та керівництво Олімпійського і Паралімпійського комітетів Росії – відвідувати міжнародні спортивні заходи.

Крім того, Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) було позбавлено статусу відповідності Всесвітньому антидопінговому кодексу. Таким чином виконком ВАДА прийняв рекомендацію свого комітету щодо відповідності. Комітет дав її кілька тижнів тому з тієї причини, що вважав представників влади Росії винними в спробі приховати прийом допінгу місцевими спортсменами. У комітеті переконані, що з цією метою Росією були здійснені маніпуляції з базою даних Московської антидопінгової лабораторії.