Конгрес США схвалив військову допомогу Україні та санкції з метою заблокувати «Північний потік-2» та «Турецький потік» Рекомендовані

Четвер, 12 грудня 2019 07:18 Автор  Оксана Козак Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Палата представників Конгресу США 11 грудня схвалила законопроект про державну оборону на суму 738 млрд доларів, в яку включена військова допомога для України, а також санкції проти ключових підрядників, які беруть участь у спорудженні газопроводів «Північний потік-2» і «Турецький потік».

Про це голова НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв повідомив у Facebook.

"Палата представників Конгресу США щойно переважною більшістю (377 проти 48) підтримала законопроект про американський оборонний бюджет на наступний рік. Крім рішення надати військову допомогу Україні на $300 млн, цей документ містить також обов‘язкові санкції щодо компаній, які забезпечують будівництво "Північного потоку-2", - написав він.

Коболєв уточнив, що цей законопроєкт має схвалити Сенат на наступному тижні, а потім його має підписати президент США Дональд Трамп.

Автором відповідної законодавчої ініціативи є сенатор Тед Круз. "Північний потік-2", який ще будується, названий у законопроєкті "інструментом примусу та політичного тиску", що послабить зв'язок США з Німеччиною та Європою в цілому.

Законопроєкт передбачає накладання санкцій на судна, що займаються прокладкою труб для цих газогонів, а також на іноземних громадян, які мають відношення до роботи цих суден.

Санкції, що передбачають відмову у візах і заморожування американських активів підприємців і компаній, що беруть участь у проєкті, містяться в законопроєкті про оборонні витрати Сполучених Штатів.

Експерти прогнозують, що після впровадження американських санкцій частина європейських “концесіонерів” – компаній, що беруть участь в реалізації проєкту "Північний потік-2" – вочевидь, змушені будуть відмовитися від продовження співпраці з “Газпромом”. Через ймовірні колосальні втрати. Адже їхні очікувані прибутки можуть бути набагато меншими, аніж спровоковані американськими санкціями збитки.

Президент США Дональд Трамп уже повідомив, що має намір підписати законопроєкт про санкції, розраховані на п'ять років, у разі його проходження через Конгрес. Водночас президент США зможе зупинити їх дію, якщо доведе Конгресу, що США вдалося "мінімізувати" використання Росією газопроводів у політичних цілях.

Після схвалення законопроєкту Палатою представників його повинен розглянути Сенат. Очікується, що у верхній палаті Конгресу голосування за документ відбудеться до 20 грудня, після чого його спрямують на підпис президенту.