Уперше за 200 років у соборі Паризької Богоматері не проведуть різдвяну месу Рекомендовані

Понеділок, 23 грудня 2019 10:35 Автор  Марта Патика Опубліковано в Світ
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Уперше за 200 років у Нотр-Дам у Парижі не відбудеться традиційна різдвяна служба - святкову месу проведуть у сусідньому храмі.

Про це повідомляє BBC.

"У соборі Нотр-Дам у Парижі не відбудеться різдвяна служба вперше за більш ніж двісті років, оскільки у будівлі тривають ремонтні роботи після квітневої пожежі", - йдеться у повідомленні.

За словами чиновників, різдвяна меса все ж відбудеться, проте у сусідньому соборі Сен-Жермен-л'Оссеруа.

Як повідомляється, різдвяна служба не відбулася у Нотр-Дамі лише під час французької революції.

Нагадаємо, Собор Паризької Богоматері - один з найвідоміших символів столиці Франції відтоді, як його побудували 850 років тому.

З історії Собору:

Будівництво Собору Паризької Богоматері на острові Сіте в Парижі почалося в часи правління Людовика VII у 1163 році.

Перший камінь готичної споруди було закладено у присутності Папи Римського Олександра Третього. Але будівництво завершили лише у 1345 році.

Під час Столітньої війни (1337-1453) між французами та англійцями Париж разом із собором кілька разів переходив від однієї сторони до іншої.

У грудні 1431 року, через кілька місяців після спалення Жанни д'Арк, в Нотр-Дам де Парі відбулася коронація англійського короля Англії Генріха VI французьким королем. Проте вже в 1436 році внаслідок повстання парижан англійці назавжди втратили французьку столицю.

Саме у Нотр-Дам де Парі у 1920 році канонізували Жанну д'Арк.

Споруду було пошкоджено під час Французької революції у 1790-х роках, коли натовп та революціонери пограбували оздоблення собору, оголосивши його "Храмом Розуму".

У той період знесли голови статуям біблійних персонажів.

Наполеон повернув собор католицькій церкві у 1802 році. За два роки саме у Нотр-Дам де Парі його коронували імператором французів.

Проте вже 1815 року він втратив владу.

Роман Віктора Гюго "Собор Паризької Богоматері", виданий у 1831 році, закріпив назавжди місце собору в популярній культурі.

Книга, яку багато разів екранізували і поставили на сцені як мюзикл, описала незадовільний стан, в якому опинився собор. Це допомогло організувати масштабні реставраційні роботи в середині XIX століття.

Собору вдалося пережити дві світові війни майже неушкодженим.

1940 року французька армія капітулювала, віддавши Париж німецькій армії без бою.

У серпні 1944 року, після висадки союзників в Нормандії, парижани повстали проти окупації. Поряд з собором відбувалися сутички бійців французького Руху Опору з німецькими військовими та французькими колабораціоністами.

Гітлер віддав наказ знищити місто та основні його релігійні й світські символи в першу чергу. Але німецький комендант Дітріх фон Колітц не виконав наказ і здався в полон разом з гарнізоном. 25 серпня 1944 року у місто увійшли союзники.

Дзвін собору лунав над містом у 1944 році, святкуючи кінець німецької окупації.

Пожежа в Нотр-Дамі сталася в квітні 2019 року. Як зазначив президент Франції Еммануель Макрон, собор повинен бути відновлений протягом п'яти років. Причина пожежі досі не встановлена. Слідчі схиляються до версії, що загоряння могло виникнути із-за непогашеної сигарети або короткого замикання.